Kot je pojasnila Vanda Pečjak, predsednica zveze, v ZDKDS vidijo ključne prednosti sodelovanja v Zlati niti v dograjevanju metodologije ocenjevanja kakovosti upravljanja zaposlenih, v oblikovanju in uveljavljanju kadrovskih standardov v Sloveniji in v skupnem predstavljanju dobrih praks tako v Sloveniji kot v mednarodnem okolju.

»Naše poslanstvo je vzdrževati, razvijati in povečevati standarde v menedžmentu na kadrovskem področju, zaščititi kakovost, etičnost in postopke ter povečati vpliv kadrovskih strokovnjakov za dobro posameznikov in organizacij v Sloveniji. Projekt Zlata nit izbira najboljše organizacije, ki dvigajo kakovost upravljanja z zaposlenimi, pri čemer je vedno izpostavljena aktivna vloga dobrih kadrovskih strokovnjakov v podjetju. Menim, da imamo sorodne cilje, zato iz sodelovanja vsi pridobimo še več, še največ pa kadrovski menedžerji in vodilni v podjetjih. Močno verjamem, da bomo naše geslo Dobri zgledi vlečejo s skupnim sodelovanjem še nadgradili in ponudili praksi pristope, ki bodo dvignili kakovost upravljanja z zaposlenimi, s tem pa tudi izboljšali raven zadovoljstva zaposlenih,« je poudarila Vanda Pečjak.

In katere so ključne spremembe na področju kadrovskih praks, ki so jih zasledili morebiti celo kot posledico globalne gospodarske krize, ki je močno prizadela tudi Slovenijo? »Največji vpliv pri delu kadrovskih služb v obdobju zadnjih dveh let je prav v povečani hitrosti odziva, večji fleksibilnosti in proaktivnem pripravljanju organizacijskih in kadrovskih rešitev. Zaradi večjega števila primerov zmanjšanega obsega poslovanja in posledično večjega števila presežnih delavcev je vloga kadrovskih strokovnjakov pri komuniciranju z zaposlenimi postala ključnega pomena,« je pojasnila Vanda Pečjak. Ob tem pa poudarila, da so imeli največ težav v podjetjih, kjer je vodstvo zamujalo z informacijami, kjer kadrovske službe niso dobile vseh poslovnih informacij, da bi pravočasno reagirale, kjer so z organizacijskimi in kadrovskimi rešitvami odlašali predolgo in jih vse vezali na krizo in kjer niso poskrbeli za dolgoročno prekvalifikacijo svojih zaposlenih, da bi v primeru odpuščanja imeli več možnosti za drugo vrsto del.