Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili deveto zmago v ligi NLB in šesto v zadnjih sedmih nastopih, ki jih uvršča na drugo mesto razpredelnice, Helios pa je doživel deveti poraz, četrtega v nizu, tako da še naprej zaseda predzadnje mesto na lestvici.

Prvi slovenski derbi v novi sezoni lige NLB, ki je bil hkrati tudi prvi obračun najbolj zagrizenih tekmecev v Sloveniji v zadnjih letih, je minil povsem v znamenju zelenobelih iz Tivoli, ki so s prepričljivo zmago vsaj za kratek čas vrnili nasmeh na ustnice svojih pristašev po katastrofalni predstavi sredi tedna v evroligi.

Zasedba Jureta Zdovca je dominirala od prve do zadnje minute, tako da gostitelji niso imeli nobenih možnosti za uspeh. Taktika je bila preprosta; trda igra v obrambi, ki domačinom ni omogočala neoviranih metov na koš. Tako najboljši posameznik pri Heliosu Alvin Snow v 27 minutah sploh ni dosegel koša (met 0:8), nova okrepitev Domžalčanov Domen Lorbek je svoje edine točke dosegel s črte prostih metov (met iz igre 0:7), tudi ostali igralci z izjemo Miloša Paravinje (12 točk) pa so lahko na prste rok prešteli svoje točke.

Kanček upanja za Helios je posijal ob koncu tretje četrtine, ko so varovanci Rada Trifunoviča po nizu napak Uniona Olimpije več kot prepolovili zaostanek 16 točk (30:46) iz 25. minute. Pred zadnjimi desetimi minutami so zaostajali vsega sedem točk, a so gostje v naslednjih štirih minutah stvari hitro postavili na svoje mesto (44:60) in zasluženo vknjižili novi dve točki.

Helios bo tekmo 13. kroga igral že v petek, 18. decembra, v gosteh pri Radničkemu, Union Olimpija pa se bo v soboto doma pomerila z Hemofarmom.