"Mestna redarska služba in policija sta kot partnerja pri zagotavljanju javne varnosti na območju Mestne občine Maribor že doslej dobro sodelovala, podpis protokola pa sodelovanje tudi formalizira in še dodatno krepi, predvsem na področju izmenjave informacij, pomoči pri izvedbi operativnih nalog in preventivnih aktivnosti na področju problematike, ki je pomembna za zagotavljanje javne varnosti," je dejal Mikl.

Po besedah prvega moža mariborskih policistov se sodelovanje z občino najbolje odraža v delovanju mestnega varnostnega sosveta. Z uveljavitvijo zakona o redarstvu pa so policisti tudi formalno dobili partnerja pri zagotavljanju varnosti v cestnem prometu in pri zagotavljanju javnega reda in miru, pa tudi na področju preventivnih dejavnosti.

Sodelovanje med policijo in redarstvom bo po njegovih besedah tako poleg zagotavljanja prometne varnosti zlasti pomembno pri varovanju večjih javnih prireditev, kot so nogometne tekme in drugi večji športni dogodki ter razne zabavne prireditve v Mariboru.

Tudi vodja mestnega redarstva Danijel Železnjak se je strinjal, da so s policisti že doslej sodelovali zelo dobro, s podpisom pogodbe pa jih bodo tudi meščani odslej še bolj razumeli kot uradne osebe. Ker so redarji z novim zakonom dobili tudi večja pooblastila, so morali opraviti tudi ustrezna usposabljanja. Trenutno je po njegovih besedah v Mariboru na voljo deset mestnih redarjev, po zaključenem približno trimesečnem usposabljanju pa se jim bodo do konca leta pridružili še trije pripravniki.