Odsotnost Slovenije v barometru tako po mnenju Mariniča ne more dati objektivne slike o pojavu korupcije pri nas. Podajanje ugotovitev s strani društva Integriteta po mnenju Mariniča ne more dati celostne slike pojava korupcije v Sloveniji, saj so v indeks zaznave korupcije vnešeni le "uradni" podatki, medtem ko so podatki, ki bi bili pridobljeni iz odgovorov anketiranih državljanov Slovenije, odsotni.

Barometer namreč vključuje posamične izkušnje s pojavom manjše korupcije, indeks pa odraža zaznavanje obveščenih opazovalcev pojava korupcije v javnem sektorju in politiki bolj na splošno. Po mnenju predsednika parlamentarne komisije bi s primerjavo uradne zaznave korupcije in stališč glede korupcije vsakega posameznika zagotovo dobili širšo sliko o stanju korupcije v Sloveniji.

Kot je znano, tako svetovni barometer korupcije kot tudi indeks pojavnosti korupcije izvaja mednarodna organizacija Transparency International. Indeks zaznave korupcije je v Sloveniji izvedlo društvo Integriteta, ki je partner največje mednarodne organizacije za boj proti korupciji Transparency International.

Predsednica omenjenega društva Simona Habič odgovarja, da raziskave niso izvedli zato, ker organizacija Integriteta deluje od marca letos, medtem ko je zbiranje podatkov za tovrstno raziskavo potekalo do februarja. Po zagotovilih Transparency International v Sloveniji v času izvajanja raziskave ni bilo nobenega izvajalca ali pa interesa, da bi raziskavo izvedli.

Mariniču se tudi zdi zanimivo, da društvo Integriteta na svoji novinarski konferenci ni podalo ugotovitev glede raziskave svetovni barometer korupcije 2009 niti ni obrazložilo, zakaj Slovenija v to raziskavo ni vključena.

Po mnenju Habičeve se Marinič zaveda problema korupcije v Sloveniji, pa vendarle bi bile lahko njegove trditve bolj podkrepljene z znanjem in brskanjem preko spleta. Kot je dejala, je bilo na spletni strani Integritete objavljeno obvestilo za javnost, v katerem so obrazložili, zakaj Slovenija letos ni bila vključena v to raziskavo. Obenem pa je organizacija Integriteta svobodna v odločitvi, ali bodo tako raziskavo pripravili ali ne, je poudarila.

Sicer pa pričakuje, da bo lahko društvo Integriteta uspelo to raziskavo izvesti v prihodnjem letu. Ob tem je dodala, da v Sloveniji obstajajo raziskave, ki merijo zaznavo korupcije med državljani, in so javno objavljena na spletni strani komisije za preprečevanje korupcije.