Ilirijan Peter Mankoč je rekord 48,08 na 100 prosto, lasten rekord je popravil za sedem stotink, dosegel že v v predtekmovanju, nato pa popoldanski nastop odpovedal in se skoncentriral na dvoboj z Dujetom Draganjo na 100 mešano. Tokrat je bil z 52,17 in novim hrvaškim rekordom boljši Draganja, Mankoč je bil z 52,60 drugi.

Katja Hajdinjak iz ljubljanske Olimpije je z 59,76 vzela rekord na 100 delfin Sari Isaković iz leta 2007 in osvojila tretje mesto. Le pet stotink za rekordom Isakovićeve je z 59,85 zaostala Ilirijanka Sofija Djelić, na četrtem mestu, na peto pa se je z osebnim rekordom 1:00,17 uvrstila Radovljičanka Anja Klinar. V tej disciplini je bila z 1:03,39 osma še Mateja Zidarič.

Rekordna pa je bila tudi 15-letna Ilirijanka Tjaša Vozel z 1:08,25 na 100 prsno, s čimer je za 17 stotink izboljšala rekord Klinarjeve z januarskega nastopa v Celju. Uspeh Vozlove so dopolnile Velenjčanka Tina Meža (1:08,84) na petem, Kranjčanka Tanja Šmid (1:09,23) na šestem in Ilirijanka Kaja Kolšek (1:11,34) na osmem mestu.

Edino slovensko zmago je z vrhunskim dosežkom 26,54, le stotinko je zaostal za osebnim rekordom z lanskega EP na Reki, osvojil Triglavan Emil Tahirovič, evropski prvak Matjaž Markič iz Kopra je s 27,02 osvojil drugo mesto, že dopoldan pa je v kvalifikacijah prvič v novi sezoni dosegel tudi izid pod 27 sekundami in potrdil, da počasi prihaja v formo za Turčijo.

Osebni rekord in tretjo stopničko je na 200 prosto z 2:00,37 osvojila nadarjena Velenjčanka Nina Drolc, Radovljičanka Nina Cesar (2:01,61), Triglavanka Nika Karlina Petrič (2:02,71) in Špela Purkat iz ljubljanske Olimpije (2:04,76) so se zvrstile na mestih od 5 do 7. Drolčevi so se stopničke na 50 prosto (25,80) nato izmuznile za nekaj stotink, Kolškova pa je bila šesta (25,12). Zelo dobro je na 100 hrbtno nastopil tudi Radovljičan Robi Žbogar, saj je s 53,95 za debelo sekundo izboljšal osebni rekord in osvojil četrto mesto.

Mlada Triglavanka Urša Bežan je bila druga na 200 hrbtno (2:13,45), njena klubska kolegica Nika Karlina Petrič pa je v tej disciplini četrta (2:14,26). Bežanova je bila tudi peta na 50 hrbtno (29,71). Na stopničke se je s tretjim mestom na 200 delfin uvrstil tudi Jan Karel Petrič (2:00,61), Nejc Jurjevčič iz Ljubljane je bil sedmi (2:05,92). Za nekaj stotink so se stopničke na 200 mešano izmaknile tudi Klinarjevi (2:12,52), Meža je bila šesta (2:16,48). Krepko po štiri minute pa sta se na 400 prosto s šestim in sedmim mestom spustila tudi Nejc Zupan (Ljubljana/3:57,35) in Ravenčan Rok Sagmeister (3:58,29).