Na Ministrstvu za pravosodje smo se zelo resno in skrbno lotili priprav na sistemsko spremembo te zakonodaje. Zato je ob tem nujno pojasniti, da je predlog Komisije za izdajo in odvzem dovoljenja za opravljanje funkcije upravitelja v postopkih zaradi insolventnosti in prisilnem prenehanju le eden od predlogov, čeprav želi v članku novinar to mnenje prikazati kot edino podlago za takojšnje spremembe. Predloge so npr. posredovali tudi upniški odbor in združenje upnikov HKS Sicura, sindikat delavcev LTH Škofja Loka, pa tudi posamezni državljani.

Vse predloge bo proučila 15-članska delovna skupina, ustanovljena za pripravo sprememb zakona. To smo novinarju v odgovoru na vprašanja dvakrat pojasnili (19. in 20. oktobra 2009). In tudi to, da bo delovna skupina sodelovala s komisijo in drugimi strokovnjaki, ki jih bo po potrebi vabila na svoje seje. Še več, da bi zagotovili čim širšo javno razpravo in omogočili tako strokovni kot zainteresirani javnosti, da s svojimi predlogi sodelujeta pri pripravi sprememb, Ministrstvo za pravosodje 2. in 3. decembra 2009 na Bledu organizira nacionalno okroglo mizo na temo insolvenčnega prava. Cilj sprememb zakona ni samo ureditev položaja in pristojnosti stečajnih upraviteljev, ampak tudi, kako zaščititi položaj upnikov in kako ohraniti t. i. zdrava jedra.

Nerazumljivo je, zakaj novinarja moti, da so v skupini tudi stečajni upravitelji. Popolnoma običajno pa tudi nujno je, da so v pripravo zakonodaje vključeni vsi, ki so ali prizadeti ali zainteresirani. Za to oblikovane mešane delovne skupine morajo problematiko osvetliti z različnih zornih kotov in pripraviti ustrezne predloge sprememb. Ob tem tudi poudarjamo, da minister zakonov ne piše sam, kot je prikazano v omenjenem članku. Predlog torej ni in ne leži na ministrovi mizi, ampak ga direktorat za zakonodajo s področja pravosodja obravnava skupaj z drugimi predlogi in pripravlja strokovne podlage za začetek dela mešane delovne skupine za pripravo novele zakona.