Strelec zmagovitega moštva za kalifornijsko moštvo je bil v prvi minuti podaljška Slovak Michal Handzus, Kopitar pa je svoje gole dosegel v 4., 28. in 30. minuti.

"Počutim se odlično," je takoj po dvoboju dejal Kopitar, nato pa dodal: "Malo je manjkalo, da bi mi dobro počutje in zadovoljstvo pokvarili hokejisti Dallasa, a v tem trenutku je najbolj pomembno, da smo osvojili dve točki. Na današnjo nekoliko slabšo predstavo v zadnji tretjini moramo čim hitreje pozabiti in se osredotočiti na naslednje tekme."

Kopitar ujel slovitega Ovečkina

Omeniti velja, da je Kopitar na lestvici najbolj učinkovitih hokejistov v NHL ujel slovitega Rusa Aleksa Ovečkina, oba sta na dosedanjih tekmah zbrala po 16 točk. Kopitar je doslej dosegel po osem golov in podaj, na Ovečkinovem "računu" pa je devet golov in sedem asistenc.

Na sporedu so bili številni zanimivi dvoboji. New Jersey je v sosedskem obračunu v gosteh premagal New York Rangers s 4:2, v tretji tretjini pa sta zmagovita gola za Hudiče dosegla Dainius Zubrus in Zach Parise. Izkazal se je tudi gostujoči vratar Martin Brodeur, ki je zbral 29 obramb, New Jersey pa je v tej sezoni dosegel že četrto zmago v gosteh.

Washington slavil v Atlanti

Washington je slavil v Atlanti, vodilno moštvo jugovzhodne skupine vzhodne konference pa si je odločilno prednost priigralo v drugi tretjini, ko so v obdobju 88 sekund prek Jeffa Schultza, Matta Bradleyja in Chrisa Clarka dosegli tri gole.

Phoenix je na domačem ledu šele v podaljšku strl odpor Detroita, strelec zmagovitega gola pa je bil Adrian Aucoin. Nashville je dosegel nepričakovano zmago v Ottawi, strelec zmagovitega gola pa je bil v podaljšku Shea Weber. Odločitev na obračunu med Philadephio in Bostonom je padla šele po izvajanju kazenskih strelov, za domače veselje pa je poskrbel Claude Giroux.

Najbolj prepričljivo zmago je dosegel Montreal, ki je na domačem ledu ukanil New York Islanders s 5:1, Tampa Bay pa je bila boljša od San Joseja s 5:2. Edmonton je ugnal Columbus s 6:4, a kaže omeniti, da je nadoknadil zaostanek treh golov (1:4).