Župan Stanislav Žagar je namreč predlagal, da se občinski lokacijski načrt (OLN) spremeni tako, da se Gradisu omogoči legalizacija že zgrajenih objektov in začetek zidanja novih stavb, ne da bi pred tem uredili vso potrebno infrastrukturo za že naseljeni del Zbiljskega gaja. S tem je želel župan ustreči zgolj investitorju, menijo prizadeti prebivalci Zbiljskega gaja, saj bi sprememba praktično izničila varovalo, ki je bilo "vgrajeno" ob sprejemanju OLN pred štirimi leti in ki investitorja zavezuje k dokončanju komunalne infrastrukture.

Čeprav je od začetka gradnje "elitnega naselja" Zbiljski gaj minilo že devet let, je velik del naselja še vedno gradbišče. Nekončano naselje je tako znano predvsem po eni največjih nepremičninskih afer pri nas, v kateri so bili številni kupci nepremičnin ob svoje dolgoletne prihranke. Da bi po stečajnem postopku prvotnega investitorja Mebles inženiringa rešili, kar se rešiti da, je občinski svet Medvode oktobra 2005 po dolgotrajnih pogajanjih sprejel novi OLN. Z njim so novemu investitorju Gradisu inženiringu (zdaj Gradis skupina G) omogočili legalizacijo objektov, ki so bili pred tem zgrajeni v neskladju z zazidalnim načrtom iz leta 1999, vendar je bilo vgrajeno tudi varovalo, po katerem je bil pogoj gradnja po fazah. Gradis bi moral tako najprej končati prvo fazo gradnje, ki je predvidevala dokončanje komunalne infrastrukture v že zgrajenem delu naselja, šele nato naj bi začel drugo fazo - legalizacijo in dokončanje že obstoječih objektov. Šele v tretji fazi pa je bila predvidena zgraditev novih objektov na zemljiščih, ki jih je na novo zajel OLN.

Predsednica LDS Medvode Alenka Žavbi Kunaver, ki je na seji ostro nasprotovala županovemu predlogu, je povedala, da se je z Gradisom začelo zapletati že na samem začetku, saj se je ta obotavljal s prenosom plinovodnega omrežja na javno službo distribucije zemeljskega plina, čeprav je bil to pogoj, da OLN sploh začne veljati. V podobnem ritmu so potekale tudi vse nadaljnje aktivnosti novega investitorja. Čeprav je Gradis, ko je prevzel obveznosti od propadlega Meblesa, obljubljal, da bo ob ugodnih vremenskih razmerah v enem letu končal dela na nedokončanih objektih, karseda hitro pa tudi cestno in drugo infrastrukturo, po štirih letih očitno lepega vremena še ni bilo dovolj. "Namesto da bi se potrudili in naredili obljubljeno, so se raje spustili v preučevanje zakonodaje in iskanje izgovorov, da tega ne bi storili," meni Žavbi-Kunaverjeva, ki je nezadovoljna tudi z vlogo župana Žagarja pri vsem projektu. Po njenem mnenju je nedopustno, da se je župan podpisal pod gradivo za predvčerajšnjo sejo občinskega sveta, ki ga je pripravil Gradis. Prepričana je namreč, da je s tem Žagar podlegel pritiskom gradbenega lobija, saj se je postavil na stran investitorja, namesto da bi bil na strani tamkajšnjih prebivalcev.