Dve tekmi sta bili odigrani čez lužo, kot je to v navadi, Carolina Hurricanes so morali pred domačimi gledalci priznati premoč Philadelphia Flyers z 0:2, medtem ko so bili Pittsburgh Penguins na domačem ledu s 3:2 boljši od New York Rangers.

V Helsinkih je zablestel domačin Ville Koistinen, ki se je v statistiko vpisal kot strelec odločilnega kazenskega strela. Na prvi tekmi NHL na Finskem so Florida Panthers premagali Chicago Blackhawks s 4:3. Panterji so kar trikrat nadoknadili zaostanek enega gola in srečanje prevesili v podaljšek, kjer pa zadetka ni bilo. "Nisem bil povsem prepričan, da je plošček zadel mrežo. Pogledal sem sodnika in ta je gol priznal. To je čudovito, zadeti pred domačimi gledalci v svoji domovini," je po tekmi menil Koistinen. Prvo tekmo NHL na Finskem si je v dvorani Hartwall, ki sprejme 13.500 gledalcev, ogledalo 12.000 ljubiteljev hokeja.

Detroit in St. Louis sta palice prekrižala v Stockholmu, s 4:3 so bili boljši "gostje" iz St. Louisa. Paul Kariya je vknjižil dva gola, St. Louis Blues pa so za zmago med drugim nadoknadili tudi zaostanek dveh golov. Blues so zadeli kar trikrat v petih minutah in se na koncu veselili lepe zmage. "V prvem delu tekme nismo igrali kot znamo. Odprlo se nam je v drugi tretjini in ko smo 'padli not', zmaga ni bila več daleč. Dobro smo izkoristili tudi igro z igralcem več na ledu," je po tekmi povedal Kariya.