Pred vhodom v tovarno zgodaj zjutraj ni bilo opaziti nikogar, čeprav so zaposleni v sredo opozarjali, da je stavka samo prekinjena. Pač pa je pred vrati Murine tovarne v Ljutomeru danes ostalo nekaj delavk, ki so prišle na delo, saj jih očitno ni nihče obvestil, da je obrat zaprt.

Starman, ki ga je na čelo Mure v torek imenoval nadzorni svet družbe na predlog 12,2-odstotnega lastnika Soda, je napovedal takojšnjo izvedbo nujnih ukrepov. Upa, da poslovni stiki še niso prekinjeni ter da se bo poslovanje lahko nadaljevalo.

Po njegovih besedah je najpomembnejša naloga na pogorišču čim hitreje zgraditi novo podjetje. Ukvarjalo naj bi se s proizvodnjo in distribucijo tekstilnih izdelkov. "Mislim, da je treba s pravilnim pristopom oz. prestrukturiranjem, z racionalizacijo procesa, zagotoviti obstoj in nove zaposlitve," je dejal dan pred nastopom mandata v Muri.

Načrt naj bi temeljil na ohranitvi zdravega jedra v hčerinski družbi Mura in partnerji. Starman bo najprej predlagal stečaj. Šivali naj bi predvsem za tuje partnerje. Števila ljudi, ki naj bi ohranili delo, ni želel napovedovati.

Kot je znano, so delavci Mure v ponedeljek prekinili delo in zahtevali odstop uprave, nadzornega sveta in sindikalnih zastopnikov. V torek, ko je proizvodnja še stala, je nadzorni svet Mure sprejel ponujeni odstop Murinega prokurista Zdenka Podlesnika in celotne uprave družbe ter tudi sam ponudil odstop (razrešiti ga mora skupščina družbe), delavci pa so prekinili spontano stavko.