Parada ponosa, katere ime so v zadnjih dneh spremenili v povorko ponosa, bi se po prvotnih načrtih morala začeti s prihodom okoli 500 udeležencev na območje med zgradbama rektorata in filozofske fakultete v središču srbske prestolnice. Že konec poletja so ob napovedi parade njeni nasprotniki, predvsem desničarske organizacije in skupine, ki same sebe imenujejo "navijači", začeli groziti, da se bo ponovilo leto 2001. Takrat so udeležence parade ponosa in veliko število policistov, ki so shod varovali, brutalno napadli desničarji in nacionalisti ter mnoge hudo pretepli.

Zaradi velikega varnostnega tveganja je srbsko notranje ministrstvo odločilo, da bo povorko ponosa varovalo nekaj tisoč policistov. Ker je shod zdaj odpovedan, je vlada sporočila, da je organizatorjem ponudila lokacijo v Novem Beogradu, ker naj bi bila s tem zagotovljena popolna varnost udeležencev shoda in drugih državljanov, zaščiteno premoženje državljanov, mesta Beograd in diplomatsko-konzularnih predstavništev ter zagotovljena javni red in mir. Notranji minister Ivica Dačić je namreč ocenil, da bi se na prireditvi zbralo okoli deset nasprotnikov sprevoda na vsakega udeleženca shoda. 

Uradni predstavniki države so odpoved povorke ponosa komentirali z neke vrste olajšanjem. Pravosodna ministrica Snežana Malović je ocenila, da odpoved prireditve ne pomeni poraza države, državni sekretar na ministrstvu za človekove in manjšinske pravice Marko Karadžić pa meni, da so z odpovedjo shoda njegovi organizatorji pokazali najvišjo stopnjo odgovornosti, saj so s tem zaščitili največji vrednoti, življenje in varnost državljanov. Odpoved je pozdravil tudi beograjski župan Dragan Đilas.