V oddaji je novinar Magnus Berglund poleg navedbe, da je bila pri poslu odločilna oseba J, ki naj bi predstavljala Janšo, objavila tudi izjave nekaterih Slovencev. Tako je direktor Sistemske tehnike, podjetja, ki na razpisu s svojo ponudbo ni uspelo, Milan Švajger, dejal, da odločitve o izbiri Patrie za dobavitelja oklepnih vozil ni sprejel obrambni minister Karl Erjavec, pač pa je bila sprejeta "v ozadju, zelo blizu premiera". Ob tem je tudi dejal, da se je premier s patrio dogovarjal o nakupu. Kot je pozneje pojasnil, za to trditev sicer ni imel dokazov, je pa logično sklepal.

Predvajana je bila tudi izjava predsednika komisije za preprečevanje korupcije Draga Kosa, ki je dejal, da so bili v "nakup oklepnikov vpleteni ljudje, ki so zelo blizu vrha". Dan pozneje je poudaril, da dokazov za takšno trditev nima, da pa ga je k njej pripeljalo "logično sklepanje oziroma pogled v to, kdo vse se je v zadevi angažiral, da bi jo potisnil pod preprogo".

Čeprav domnevno podkupovanje pri poslu že več kot leto dni preiskujejo tako finski kot slovenski preiskovalci, nobeni izmed njih do zdaj niso vložili še nobene ovadbe. Preiskava bi morala biti po prvotnih napovedih sicer končana že spomladi letos, vendar se bo to zdaj, kot je nedavno povedal vodja finskih kriminalistov Kaj-Erik Björkqvist, predvidoma zgodilo šele konec letošnjega leta.

O nakupu se je pred kratkim sicer izreklo računsko sodišče. V poročilu so njegovi revizorji zapisali, da pogajanja o nakupu niso bila izvedena optimalno in da Sloveniji z njim ne bo uspelo doseči zavez, danih Natu. Ob tem pa so dodali, da iz revizijskega poročila ni mogoče ugotoviti indicev o morebitnih kaznivih dejanjih.

V zvezi z revizijskim poročilom računskega sodišča o smotrnosti nakupa oklepnikov 8x8 je za danes sklicana nujna seja odbora za obrambo. Kot je dejal predsednik odbora Jožef Jerovšek, mu je v poročilu računskega sodišča o smotrnosti nakupa patrij padlo v oči, da sodišče ocenjuje skladnost nabave s standardi Nata. To se mu zdi nenavadno, kajti prepričan je, da o strateških nakupih oklepnikov, njihovih tehničnih podatkih oz. opremi odločajo strokovnjaki.

Predsednik računskega sodišča Igor Šoltes pa je ob tem pojasnil, da je ena od temeljnih nalog računskega sodišča tudi ocenjevanje doseganja ciljev, torej tudi smotrnosti v smislu učinkovitosti in uspešnosti doseganja ciljev.