Tekma je bila ves čas enakovredna in po dogajanju v vodi bi se lahko končalo tudi drugače. Bolje so začeli domači vaterpolisti, ki so tudi prvi povedli. Slovenci so vodstvo domačih v nadaljevanju nekajkrat izničili, v tretji četrtini pa povsem prevzeli pobudo in zavladali v vodi. Žal boljše igre niso kronali z občutnejšo prednostjo, tako da sta zadnjo četrtino moštvi začeli izenačeni. Ob koncu so imeli domači več sreče in zbranosti, tako da so izenačeno srečanje vendarle odločili v svojo korist.

V moštvu Slovenije je bil tudi tokrat najboljši Matej Nastran s tremi zadetki, dobro igro s prvega dvoboja pa je ponovil Teo Galič. Počasi se prebujajo tudi napadalci, ki so tokrat dosegli kar nekaj zadetkov. Za Slovenijo so v polno zadeli še Galič dvakrat, A. Verač, Antonijevič, Bukovac, J. Nastran in Komatar.

Slovence čaka popoldan še obračun s Francijo, ki je danes premagala Nizozemsko z 8:5. V soboto bo slovenski nasprotnik Slovaška.