Brazilci Američanom v prvem polčasu niso dopustili prav veliko igre. Vse vajeti so imeli trdno v rokah izbranci Carlosa Dunge, ki so si pripravili veliko priložnosti, dve pa tudi unovčili. Že v sedmi minuti je Maicon na desni strani izvedel prosti strel, Felipe Melo pa je z glavo Brazilce popeljal v vodstvo. V 20. minuti pa so Južnoameričani izvedli hiter protinapad, ki ga je učinkovito končal Robinho. "Karioke" bi lahko v 23. minuti še povišale prednost, toda Kaka je po lepem prodoru ob koncu akcije zgrešil cilj.

Američani so imeli prvo priložnost na tekmi šele v 48. minuti, ko se je po dvojni podaji v ugodnem položaju znašel Jozy Altidore, vendar pri zaključnem strelu ni bil natančen. Vsi upi po morebitnem presenečenju pa so splahneli v 57. minuti, ko je Sacha Kljestan zaradi grobega prekrška dobil rdeč karton in moral predčasno z igrišča. Brazilci so že čez pet minut unovčili številčno prednost, ko je Maicon po lepi akciji povišal na 3:0. Ob koncu tekme je častni zadetek po strelih Bennyja Feilhaberja in Conorja Caseyja Američanom dvakrat preprečila prečka.