Žerjav tako od predsednika stranke Zares in ministra za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Gregorja Golobiča pričakuje, da bo prevzel svoj del odgovornosti in se umaknil iz politike. Po njegovih besedah dosedanji evropski poslanci, ki so Slovenijo zastopali v Evropskem parlamentu, niso ustrezno informirali Bruslja glede problematike meje s Hrvaško.

"Če bomo izvoljeni v Evropski parlament, bomo naredili vse, da Slovenija ostane pomorska država," je še dejal Žerjav in volivce pozval, da se v čim večjem številu udeležijo nedeljskih volitev za Evropski parlament.

Nosilec liste Ivan Žagar, ki ga je sprejel tudi celjski župan Bojan Šrot, je povedal, da je celjska občina med prvimi slovenskimi občinami, ki je "orala ledino" pri pridobitvi denarja za razvojne projekte iz kohezijskih skladov. Pri tem je Žagar še posebej izpostavil projekte s področja ravnanja z odpadki in čiščenja odpadnih voda.

Po Žagarjevem mnenju je celjska občina izjemno uspešno stopila tudi v novo finančno perspektivo, ki se bo končala leta 2013. V okviru te finančne perspektive je namreč celjska občina pridobila sredstva za obnovo Starega gradu, ureditev podjetniško-obrtne cone, za projekte s področja cestne infrastrukture in urejanje okolice Šmartinskega jezera.

Če bi bil izvoljen v Evropski parlament, pa bi si Žagar želel delovati v dveh odborih, in sicer v odboru za kmetijstvo ter v odboru za regionalni razvoj, saj prek teh odborov gre več kot dve tretjini denarja iz evropskega proračuna.