Kot smo izvedeli, je v poročilu varuhinja analizirala tristo šestinosemdeset prejetih odzivov. Največ negativnih glasov je prispelo novembra lani, ko je nadaljevanka Strasti posegla v predvajanje risanke. Kasnejšo ukinitev nadaljevanke in vrnitev risanke v termin pred Dnevnikom varuhinja navaja kot dober primer, kako naj vodstvo prisluhne željam gledalcev. Med programskimi sklopi je največ odzivov prejel informativni program - gledalci so kritizirali (in tudi hvalili) Dnevnik, Odmeve, Polemiko ter Vroči stol. Tudi umik voditelja Vročega stola Vladimirja Voduška varuhinja izpostavlja kot primer zbližanja med RTV in njenim občinstvom. Da bi bile politično-polemične oddaje v prihodnje ustreznejše, je varuhinja predlagala, naj se novinarji izogibajo vabljenju gostov z enoznačno nasprotujočimi si stališči, ki družbene konflikte zgolj utrjujejo, besedo pa naj prevzame stroka. Gledalci so se pritoževali še nad ponovitvami oddaj, denimo Dnevnikov iz leta 1991, varuhinja pa je prejemala tudi opozorila, da oddajanje ni prilagojeno potrebam slepih in slabovidnih ter gluhih in naglušnih. Uporabniki spletnih vsebin MMC RTV Slovenija so se pritožili nad sovražnim govorom, ki se pojavlja v komentarjih pod novinarskimi prispevki.

Med razvedrilnimi so gledalci kritizirali glasbeni oddaji Ema in Evrovizija, hvalili so oddajo Hri-bar, tako gledalci kot poslušalci pa so se pritoževali nad prevelikim številom oglasov. Miša Molk je v poročilu opozorila, da nacionalka predvaja preveč komercialnih vsebin in preveč verskega programa. Vodstvu predlaga tudi uvedbo nove oddaje, ki bi dialog med gledalci oziroma poslušalci in predstavniki RTV prenesla v televizijsko obliko. V njej bi varuhinja vsak dan (ali vsak teden) obravnavala aktualne pritožbe in pohvale, med drugim pa bi se gledalci v oddaji lahko seznanili s tehničnim vidikom nastajanja televizijskih oddaj, iz katerega včasih izvirajo vsebinski zapleti.

Prekinitev predstavitve poročila je že po začetku nastopa Molkove predlagala komisija za informativni program, ki deluje v okviru sveta RTV. Kot vzrok so predstavniki komisije navedli obširnost dokumenta (za 16 tipkanih strani besedila, op. p.), ki ga niso mogli pravočasno obravnavati. Miša Molk meni, da gre za poskus diskreditacije njenega dela, programski svetnik Boris Vezjak pa je opozoril, da v dokumentih RTV ni določila, da bi poročilo varuhinje morala prva obravnavati komisija za informativni program, obenem pa da pravilnik o delu varuhinje določa, da mora programski svet poročilo obravnavati na prvi seji, ki sledi izdelavi poročila. Predsednik programskega sveta RTV Stane Granda je včeraj nasprotno zatrdil, da je predhodna obravnava komisij nujna, saj poročilo vsebuje predloge, ki se nanašajo na program RTV. "Žal mi je, da je prišlo do tega zapleta, saj sem se za ustanovitev inštituta varuhinje gledalcev in poslušalcev osebno zavzemal," je dejal Granda in zagotovil, da bo na junijski seji poročilo zagotovo obravnavano.