Thaler je prepričan, da je treba problematiki študentskega življenja in časa takoj po študiju nameniti več pozornosti. Pri tem izpostavlja predvsem skupno evropsko strategijo zaposlovanja, saj so na tem področju trenutno velike težave. "Trg očitno ne deluje, potrebna bo intervencija, ki bo spodbujala subvencioniranje zaposlovanja mladih, predvsem mladih žensk, ki so najbolj ranljiva skupina," ugotavlja Thaler.

Zelo pomembno se mu zdi tudi povečanje mobilnosti študentov, saj Slovenija na tem področju zaenkrat zaostaja, pomembno pa je tudi sprostiti vizni režim za študente zunaj schengenskih meja. Thaler je sicer na današnjem srečanju predstavnikom študentov predlagal, da tudi vnaprej vzdržujejo komunikacijo z rednimi srečanji.

Predsednik ŠOU v Ljubljani Jernej Štromajer je pojasnil, da študentje želijo predvsem povratne informacije od evropskih poslancev o zadevah, ki se neposredno dotikajo študentov, denimo o enotnem evropskem visokošolskem prostoru in vprašanju mobilnosti.

V ŠOU v Ljubljani po njegovih besedah pred evropskimi volitvami sicer ne podpirajo nobene stranke, ampak predvsem želijo, "da se njihova odprta vprašanja slišijo". Od evropskih poslancev pa pričakuje, da bodo pripravljeni slišati za pobude, vprašanja in predloge študentov ter pomagati, da bi skupaj lahko izboljšali tako socialni kot visokošolski položaj študentov.