Janša je poudaril, da evropske volitve sicer ne odločajo o slovenskem parlamentu, niti o razmerju sil, ki v tem parlamentu oblikujejo vlado oz. izvršilno oblast. So pa lahko te volitve močno opozorilo, predvsem v smeri hitrejšega reševanja gospodarske krize, kar je v tem trenutku eden ključnih problemov ne samo sedanje vlade, ampak tudi Slovenije, je še dejal predsednik SDS.

Nosilec liste SDS Milan Zver pa je ob predstavitvi izrazil zadovoljstvo, da stranka tudi na teh volitvah nastopa kot eden izmed favoritov. Obenem je prepričan, da lahko zmagajo in dosežejo osnovne cilje, ki so si jih zastavili. Glede načina izvajanja volilne kampanje je Zver napovedal, da se bodo predvsem srečevali z ljudmi po vsej Sloveniji. SDS ni nikoli vodila volilne kampanje iz foteljev in z močnim kapitalskim zaledjem, ampak v stiku z ljudmi, na terenu, in tako bo tudi letos, je dejal.

Podpredsednica SDS Romana Jordan Cizelj, ki je bila leta 2004 izvoljena v Evropski parlament, je dejala, da se je v svojem preteklem delu posvečala predvsem politikam, za katere je ocenila, da imajo velik pomen za državljanke in državljane. Ob tem je izpostavila industrijsko politiko, politiko na področju okolja, podnebnih sprememb, na področju telekomunikacij in na področju raziskav. Napovedala je, da želi na teh področjih delovati tudi naprej ter da želi delati na način, da bodo dokazali, da uspešnih prvih pet let Slovenije v EU ni naključje.

Predsednica Gospodarskega foruma SDS in nekdanja ministrica za zdravje Zofija Mazej Kukovič pa je dejala, da bi se v Evropskem parlamentu znala zavzemati za bolj učinkovito reševanje gospodarske krize. Pri tem bi se po njenih besedah zanašala predvsem na svoje izkušnje na področju kriznega managementa, ki ga je doživljala v svojem delovanju v gospodarstvu in pri vodenju ministrstva za zdravje. Na področju zdravstva pa je napovedala, da bi lahko tudi iz izkušenj predsedovanja EU veliko pripomogla k obvladovanju nalezljivih bolezni.

Nekdanji minister za notranje zadeve in predsednik Evropskega foruma za varnostne raziskave in inovacije Dragutin Mate je poudaril, da za evropskega poslanca kandidira predvsem zato, ker si je v času ministrovanja pridobil izjemno veliko izkušenj, predvsem na področju pogajanj med različnimi stranmi v EU. Te izkušnje bi lahko bistveno pripomogle k temu, da bi lahko Slovenija svoje interese še bolj uveljavljala v EP, je dejal.

Ti eksperimenti, ki jih aktualna oblast sedaj počne s slovenskim narodom - od ukinitve brezplačnih malic za srednješolce, visokih trošarin, podražitve vinjet itd. - se zdijo, da so kot nekakšen test, koliko je slovenski narod pripravljen še prenesti, je ob svoji predstavitvi dejal Mirko Zamernik. Ob tem je pojasnil, da se je za kandidaturo odločil, ker se ni hotel pridružiti večini, ki se jezi za "šanki", temveč se hoče z vsemi močmi zavzeti za to, da se stanje prekine in se da jasen signal, da je mogoče Slovenijo voditi bolje.

Nekdanji v.d. direktorja direktorata urada vlade za komuniciranje ter uradni govorec slovenskega predsedstva EU Anže Logar pa je kot zadnji kandidat na listi napovedal, da gre SDS aktivno v volilno kampanjo. Stranka bo pri volilni kampanji predvsem stavila na stik z ljudmi, na obisk vseh slovenskih regij, je dejal. Na ta način bo stranka na podlagi dobrega programa, ki ga je pripravila Evropska ljudska stranka, pripravila program, ki bo omogočal zmago na evropskih volitvah, je dejal Logar.

Na listi SDS je tudi nekdanja smučarka in nosilka bronaste olimpijske kolajne Katja Koren Miklavec, ki pa je na predstavitvi zaradi zdravstvenih razlogov ni bilo.