Košarkarji Uniona Olimpije nadaljujejo zmagoviti niz in se z dolgimi koraki približujejo prvemu mestu pred končnico. V Laškem so proti ekipi, ki se bori za četrto mesto in vstop v polfinale, v prvem polčasu sicer imeli nekaj težav, posebej katastrofalno so odigrali drugo četrtino, v kateri so domačim dovolili delni izid 17:0. V drugem delu pa so se varovanci Jureta Zdovca vendarle zbrali, stisnili v obrambi, popravili met, kar je bilo dovolj za zanesljivo, že deseto zmago v tem tekmovanju.

Sam začetek je napovedoval lahko delo za ljubljansko moštvo. Union Olimpija je povedla s 6:0, ob koncu prve četrtine pa je vodila s 16:8. Nato pa je zašla v krizo. Domačinom je dovolila, da so se razigrali v napadu, prišli do vodstva 25:18, ob koncu druge četrtine pa so vodili tudi za osem točk (34:26). Toda nekaj minut dobre igre Ljubljančanov je bilo dovolj, da so stvari prišle na svoje mesto. Zeleno-beli, ki v prvem polčasu niso zadeli meta za tri točke, so izboljšali natančnost meta od daleč, Nešović je zadel prvo trojko, sledila sta mu Hukić in Ožbolt. Golubović je kraljeval pod košema in Olimpija je iz minute v minuto večala prednost.

V naslednjem krogu bo Union Olimpija gostila Geoplin Slovan, Zlatorog pa bo gostoval v Kopru.