Izbranci slovenskega selektorja Mira Požuna so odlično začeli nastope na kakovostnem mednarodnem turnirju na Moravskem, v današnji uvodni tekmi so namreč v Karvini pred 300 gledalci vzeli "skalp" evropskim prvakom in nosilcem nehvaležnega četrtega mesta z letošnjega svetovnega prvenstva na Hrvaškem.

Po izenačenem začetku se je prvi preobrat zgodil po vodstvu Dancev z 8:7 v 19. minuti, ko so imeli Slovenci (na tribuni sta ostala Beno Lapajne in Miha Žvižej) igralca manj. V petih minutah - med 23. in 28. minuto - so naredili delni izid 5:0 in Danci so zaostali z 8:12. V zadnjih dveh minutah prvega polčasa so zaostanek sicer prepolovili (10:12), toda David Špiler, z devetimi zadetki prvi strelec tekme, je s fantastičnim strelom od daleč v zadnjih trenutkih tega dela igre postavil končni izid 13:10 za Slovenijo.

Slovenci so po dveh minutah drugega polčasa povedli s 14:10, toda precej spremenjen igralski kader selektorja Ulrika Wilbeka je v petih minutah nadaljevanja dosegel šest zaporednih zadetkov in v 37. minuti povedel s 16:14. Nato je selektor Požun vzel minuto odmora, po kateri so Slovenci najprej izenačili na 16:16, nato pa so si tekmeci nekajkrat priigrali tri zadetke prednosti (20:17, 21:18, 23:20, 24:21).

Lov na zaostanek se je slovenskim rokometašem obrestoval šest minut pred koncem, ko je Dragan Gajič najprej zadel za izenačenje na 26:26, v naslednji minuti pa poskrbel za vodstvo s 27:26. Po zadetku Luke Žvižeja je na sceno znova stopil Špiler, ki je s tremi zaporednimi zadetki poskrbel, da Danci niso več ujeli priključka. V predzadnji minuti je celjski organizator igre s svojim devetim zadetkom povišal na 31:28, kljub temu pa so imeli Danci še priložnost za izenačenje. Po napaki Slovencev bi lahko v hitrem protinapadu iztržili točko, toda vratar Aljoša Rezar je v zadnji sekundi ubranil zadnji strel s krilnega položaja.