Sanader je tudi ponovil, da pozdravlja vključevanje Evropske komisije v urejanje odprtih vprašanj s Slovenijo in da Hrvaška ne bo kupovala članstva v nobenem zavezništvu s svojim ozemljem. Ni pa želel jasno povedati, ali bo Hrvaška sprejela predlog Evropske komisije, da mejni spor s Slovenijo ureja tričlanska skupina, ki naj bi jo vodil Martti Ahtisaari.

Dodal je le, da se bodo o mandatu Ahtissarijeve skupine še pogovarjali ter da so danes razpravljali o aktualnih odnosih s Slovenijo v luči slovenske decembrske blokade hrvaških pogajanj z EU in dodatne blokade še enega poglavja prejšnji teden.

Srečanja se je udeležil tudi hrvaški predsednik Stipe Mesić, ki je novinarjem povedal, da glede vsebine odgovora Bruslju na srečanju ni bilo veliko pripomb, bilo pa jih je nekaj in da jih bodo strokovnjaki do prihodnjega ponedeljka poskusili vključiti v dokument. Pripravila ga bo delovna skupina, v kateri so med drugim zunanji minister Gordan Jandroković in pravosodni minister Ivan Šimonović ter akademik Davorin Rudolf.

Tudi predstavnik opozicije, predsednik Hrvaške narodne stranke (HNS) Radimir Čačić je novinarjem potrdil, da ni bilo večjih nesoglasij glede napovedanega dokumenta. Kot je poudaril, so stranke pripravljene sprejeti mediacijo le v primeru, da bo pripeljala do rešitev spora o meji s Slovenijo na sodišču.