T.J. Ford in in Jarrett Jack sta bila najbolj razpoložena domača moža v Indianapolisu. Oba sta dosegla po dvajset točk, pri gostih pa je bil najbolj učinkovit Španec Marc Gasol, ki je 22 točkam dodal še 13 skokov. Gostje iz Memphisa so imeli sedem sekund pred koncem priložnost, da izenačijo izid, met Rudyja Gayja za tri točke pa ni šel skozi obroč.

Charlotte Bobcats je prvič slavil v kalifornijski prestolnici, junak obračuna pa je bil Gerald Wallace s 27 točkami. Sacramento je prikazal zelo slabo igro, za nameček pa je že v drugi minuti ostal brez Bena Udriha, ki si je zvil gleženj na desni nogi, tako da v nadaljevanju sploh ni stopil na igrišče.

V San Antoniu je blestel francoski organizator igre Tony Parker, ki je, v odsotnosti poškodovanega prvega centra Tima Duncana, Portlandu nasul kar 39 točk. Izjemno negotova tekma je bila v Los Angelesu, kjer je aktualni prvak Boston moral priznati premoč Clippersom. Kelte je uničil Zach Randolph, ki je dosegel 30 točk, 19 sekund pred koncem tekme pa je svoje soigralce popeljal do vodstva z 92:91. Boston je imel zadnji napad, ki ga je zapravil Paul Pierce, Randolph pa je pet sekund pred koncem tekme zadel enega od dveh prostih metov in potrdil zmago nad velikim tekmecem.

Orlando je slavil v New Yorku, predvsem po zaslugi Dwighta Howarda in krilnega turškega košarkarja Heda Turkogluja. Prvi je Kratkohlačnikom nasul 24 točk in pobral 21 žog pod obema obročema, drugi pa je dosegel 33 točk. V bližnjem New Jerseyju je bil izjemno razpoložen Devin Harris, ki je Bikom nasul kar 42 točk, od tega 19 dosegel v zadnji četrtini.