Jeseniška zasedba je bila tokrat precej spremenjena, saj je zavoljo bolezni svojo prvo tekmo v sezoni izpustil kapetan Marcel Rodman, v petek se je v Innsbrucku poškodoval branilec Aleš Kranjc, točkovni sistem pa je tokrat na tribunah pustil Gregorja Polončiča in Miho Rebolja.

"Priložnost je potrebno dati tudi ostalim igralcem, saj želim videti, v kakšni formi so," je pred tekmo povedal trener železarjev Doug Bradley, ki je v prvi napad vključil Tomija Hafnerja, v branilskih vrstah je bil na ledu ponovno Damjan Dervarič, po nekaj tekmah pa je mesto v moštvu dobil tudi Boris Pretnar. Po pričakovanjih je mesto med vratnicama dobil novinec Matthew Yeats, ki se je prvič predstavil jeseniškemu občinstvu.

Tekma v prvi tretjini ni bila posebno navdušujoča, domači so imeli nekaj več od igre in tudi streljali so pogosteje, toda mreži se nista zatresli, za kar sta bila "kriva" tudi oba vratarja, ki sta zaustavila nekaj nevarnih strelov. Oboji so imeli tudi dvakrat številčno prednost, a zadetkov ni bilo. Zato pa so bili gostje v tem elementu igre uspešni dvakrat v drugi tretjini, kar jim je prineslo dva zadetka prednosti. Drugi del so gostitelji začeli z igralcem manj, saj je bil še iz prve tretjine izključen Razingar, na klopi se mu je pridružil še Dervarič, dva igralca pa nista bila dovolj za dosego zadetka, Yeats je trikrat odlično posredoval, a ko so imeli Celovčani še enega igralca več na ledu, je strel Ratza z modre črte končal za hrbtom jeseniškega vratarja. Domači so imeli sicer nekaj lepih priložnosti, a jih niso izkoristili. V 31. minuti sta hkrati na kazensko klop sedla David Rodman in Tomi Hafner, kar so gostje izkoristili že po 33 sekundah in postavili rezultat po dveh tretjinah - 0:2.

Hokejisti Acronija pa so z igralcem več začeli odločilno tretjino, številčna prednost pa jim vnovič ni prinesla uspeha, za kar je sledila kazen, ko je nepazljivost v jeseniški obrambi izkoristil Brandner in favorite prvenstva pripeljal do neulovljivih treh zadetkov prednosti. Gostitelji so imeli med 46. in 48. minuto tudi dva igralca več na ledeni ploskvi, toda Rene Swette je branil tudi nemogoče, s tem pa so se možnosti železarjev za spremembo rezultata dokončno razblinile. Častni zadetek za Jeseničane je dosegel Tomaž Razingar vsega 15 sekund pred koncem tekme.

Jeseničani so redni del tako končali s porazom, ki je vsekakor slaba popotnica za torkov začetek končnice, kjer pa je zagotovo vse mogoče, saj je "play-off" povsem druga zgodba.