ZDA so v torek izrazile zaskrbljenost zaradi iranske izstrelitve telekomunikacijskega satelita. Tiskovni predstavnik ameriškega zunanjega ministrstva Robert Wood je dejal, da resolucije Varnostnega sveta ZN Iranu prepovedujejo vse, kar je povezano z vojaško raketno tehnologijo, in izstrelitev satelita bi lahko vodila v to smer. O tem bodo govorili predstavniki držav stalnih članic Varnostnega sveta (ZDA, Rusija, Kitajska, Francija, Velika Britanija) in Nemčije v sredo v Weisbadnu v Nemčiji. Clintonova je po srečanju z Milibandom ponovila besede predsednika Baracka Obame, da so ZDA pripravljene Iranu ponuditi roko, vendar mora ta najprej odpreti pest.

ZDA naj bi bile pripravljene na dialog in diplomacijo, vendar mora Iran pokazati enako pripravljenost. Po srečanju s Steinmeierjem pa je Iran opozorila, da ga čakajo posledice, če ne bo spoštoval resolucij ZN in odločitev Mednarodne agencije za jedrsko energijo (IAEA). Zaskrbljenost sta izrazila tudi Miliband in Steinmeier. Britanec je povedal, da je vse, kar povečuje mednarodne napetosti, razlog za skrb. Steinmeier pa je povedal, da je, če je do izstrelitve satelita resnično prišlo, to "alarmanten" razvoj dogodkov in dodal, da bo potrebno utrditi diplomatska prizadevanja, da bi Iran prepričali v odstop od razvoja vojaškega jedrskega programa.

Clintonova je po srečanju z britanskim kolegom ponovila, da imata državi posebne odnos, ter se britanskemu kolegu zahvalila za sodelovanje v Afganistanu. Oba sta potrdila, da državi delita iste vrednote in cilje glede boja proti terorizmu, širitve orožja za množično uničevanje, reševanja svetovne finančne krize, boja proti lakoti, podnebnim spremembam in nalezljivim boleznim. Na vprašanje, ali opazi kakšno razliko v Washingtonu, pa je Miliband odgovoril, da je lepota ameriškega sistema v tem, da lahko kombinira spremembo s kontinuiteto. O podobnih temah sta na podoben način govorila tudi Clintonova in njen nemški kolega, pri čemer je Steinmeier pozval k novi transatlantski agendi.