Košarkarji Boston Celtics so doma ugnali Sacramento Kings s 119:100, Beno Udrih pa je v 20 minutah dosegel štiri točke, tri asistence in skok za Sacramento. Eddie House je za zmagovalce dosegel 28 točk, Rajon Rondo pa je dodal 24 točk in devet asistenc za gostitelje, ki so si zmago priigrali praktično že v drugi četrtini, ki so jo začeli z delnim izidom 25:9. Sacramento je v prvi četrtini sicer povedel za deset točk, vendar doživel sedmi zaporedni poraz. Udrih je začel v prvi postavi gostov, vendar pa se ni razigral. V Indianapolisu pa Nesterović v dvoboju dveh ekip centralne skupine ni bil v prvi peterki, kljub temu pa je bil skupaj z Jarrettom Jackom in Mikom Dunleavyjem drugi strelec tekme. T.J. Ford je izenačil osebni rekord s 34 točkami.

Predrag Stojaković je v dresu ekipe Hornets izenačil svoj rekord sezone (26 točk), v odločilnem obdobju igre pa mu je v napadu uspešno pomagal rezervist Devin Brown, ki je dosegel 18 točk. New Orleans se je s tem še bolj približal ekipi San Antonia, ki vodi v jugozahodni skupini. Dallas se je pobral po nedeljskem visokem porazu (24 točk razlike) z Bostonom in odpravil Golden State. Uspešni so bili Jason Terry (22 točk), Nemec Dirk Nowitzki (20) in Josh Howard (19). V Miamiju je Dwyane Wade nanizal 14 točk ter po devet podaj in skokov, čeprav v zadnji četrtini ni igral za gostitelje, ki so premagali Washington, ki ima le devet zmag in je najslabša ekipa lige.