Napoved tekme je bila zdaj za Ljubljano že skorajda tradicionalna: pokvarila se je ena od dveh "rolb", strojev za čiščenje ledu. Zamuda je tokrat trajala le nekaj minut, nato pa so domači gledalci lahko videli zaspano nadaljevanje. Le Frank Banham, ki je poskušal enkrat s strelom od daleč ukaniti Leventeja Szuperja, drugič pa je ob trenutkih številčne podhranjenosti krenil v protinapad, je bil nevarnejši med domačimi igralci. Madžari, ki so zadnji na lestvici, so bili nevarnejši in po napaki domače obrambe tudi povedli v peti minuti. Olimpija je bila podobno kot na večini tekem v zadnjem času jalova v napadu predvsem ob igralcu več. Dveh prednosti 5-4 ni izkoristila, še več, celo resnejšega napada hokejistom v zelenem ni uspelo sestaviti.

Alba tako ni imela večjih težav z branjenjem minimalne prednosti. Olimpija je bila celo bolj nevarna z igralcem manj na ledu, ko je zapretil Žiga Pavlin, prodor Tomaža vnuka pa se je končal z dobrim posredovanjem Szuperja. Šele ob tretji številčni prednosti Ljubljančanov je imel nekaj dela tudi vratar Albe, toda strele Tomaža Vnuka in Kevina Mitchella je le ukrotil. Ob koncu drugega dela so imeli gostje zapored dvakrat igralca več na ledu, številčne prednosti pa niso izkoristili.

Ko domači v zadnjem delu niso izkoristili celo minute in 23 sekund z dvema igralcema več, ter nato še sami naredili napako s šestimi igralci v polju, se je zdelo, da je vse skupaj izgubljeno. Nato pa je sledil preobrat; pobeg Banhama in natančna podaja Alešu Mušiču v sredino je v 47. minuti omogočil izenačenje na 1:1. Sledili so napadi domačih, ki so prestavili dve prestavi višje, a novega gola ni bilo. Ob tem so občasno pozabili na obrambo, kjer pa je jih reševal Aleš Sila. Tri minute pred koncem je sledilo novo veselje zeleno-belih, ko je Ralph Intranuovo dosegel vodilni zadetek. Gostje so nato ob prodoru nepravilno zaustavili Banhama, ki bi s kazenskim strelom lahko odločil tekmo, a je Szuper njegov poskus ubranil. Ljubljančani pa so vendarle zdržali tudi vse nalete Albe v zadnji minuti in se veselili trdo prigarane zmage.