Predvsem igra z igralcem več zeleno-belih je na zadnjih tekmah katastrofalna, zdaj pa so ljubljanski hokejisti že tako daleč, da ne morejo zadeti niti z dvema igralcema več. Že v prvi minuti so imeli gostje igralca več, a si niso pripravili nobene priložnosti. Nato so, ko so bile moči na ledu izenačene, naredili veliko napako v obrambi in v četrti minuti je Brad Purdie dosegel prvega od svojih treh zadetkov na tekmi. Vodstvo so gostje povišali v 15. minuti, ko so Ljubljančani pokazali, kako se igra ob razmerju 5-4, pa čeprav je bil zadetek sumljiv, saj je pred strelom Markusa Matthisasona eden od tekmecev skorajda ležal na vratarju gostov Markusu Korohnenu, sodnik pa na pritožbe Olimpije ni reagiral.

Odločilna za poraz Olimpije je bila 24. minuta, ko so imeli Zmaji minuto celo dva igralca več od Linza, toda proti svojemu nekdanjemu soigralcu Alexu Westlundu niso sprožili nevarnejšega strela. Drugače je bilo v 36. minuti, ko so z razmerjem 5-3 igrali in zadeli domači.

V zadnji tretjini je Linz zgolj nadziral potek tekme, domači so stopili s plina, a mimogrede še dosegli četrti gol na tekmi, ki je le še potrdil slavje še na peti medsebojni tekmi v tej sezoni. Olimpija pa bo morala v torek pred domačimi gledalci skorajda brezpogojno premagati Innsbruck, sicer bo končnica le še oddaljena želja.