Ljubljančani so morali po visokem porazu na derbiju na Jesenicah hitro pozabiti na slabo voljo, saj jih je v domači dvorani čakal Gradec, eden od neposrednih tekmecev v boju za uvrstitev v končnico. Tudi tokrat je bil v vratih Tilie Olimpije Aleš Sila, Ljubljančani pa niso mogli računati na trojico mladih igralcev, ki nastopajo na SP U20 v Švici, pri Gradcu pa v postavi še vedno ni bilo Iva Jana.

Domači so imeli v uvodu rahlo premoč, a brez izrazitih priložnosti. Šele prvi zaporedni izključitvi na strani gostov sta domačim odprli vrata za resnejše napade. Za razliko od zadnje tekme, ko jim napad ob številčni premoči nikakor ni stekel, je bilo tokrat drugače. Tomaž Vnuk je, ko je imela Olimpija prednost 5-3, poslal plošček v mrežo in zagotovil domačim vodstvo. Tudi nadaljevanje je bilo po notah domačih, vendar drugega gola ne Frank Banham ne Egon Murič ne Brendan Yarema niso dosegli.

Na las podobno je bilo nadaljevanje v drugem delu. Olimpija je imela premoč, več napadala, bila nenehno pred vrati Dova Grumet-Morrisa, toda plošček ni hotel v mrežo. Vsaj ne v graško, kajti v 26. minuti, ko so imeli gostje na ledu igralca več, so nekoliko srečno, po odboju od drsalke enega domačih igralcev, izenačili na 1:1. Siloviti streli Banhama tokrat niso našli pravega cilja, je pa domači napadalec v 27. minuti poskrbel za prekinitev, ko je tako močno meril v vratarja gostov, da se je plošček zataknil v mrežici čelade in so morali Grumet-Morrisu s klopi prinesti novo čelado. A nezgoda ni spremenila razmerja moči na ledu, domači so še vedno jalovo napadali, gostje pa so se dobro branili in občasno zapretili, ko so imeli v drugi tretjini trikrat igralca več na ledu. Najbolj nevaren je bil Anthony Iob, a je Sila dobro posredoval. Brez zadetka se je končala tudi minuto dolga številčna prednost zeleno-belih 5-3 ob izteku drugega dela.

Domači so dolgo trli odpor gostov in ga strli na začetku zadnjega dela. Gradčani so se ob pritisku Olimpije reševali s prekrški in imeli zapored dve izključitvi, pri obeh pa so nato tudi dobili zadetka. Ob Banhamovem golu za 2:1 so imeli domači na ledu štiri igralce, gostje pa tri, minuto in pol kasneje, ko je gol dosegel Yarema, pa je bilo razmerje 5-4. PO dveh zaporednih golih so domači le nekoliko popustili in tekmeci so prišli do nekaj več prostora za napadalne akcije. Sila je nekajkrat dobro posredoval, vendar je ob neodločni obrambi v 57. minuti le prejel zadetek, ki je gostom še omogočil upe na preobrat. Gradec je pritisnil in ko se je avstrijski vratar v zadnji minuti že pripravljal, da zapusti led, je Banham ušel v napad in z lepo podajo zaposlil Yaremo, ta pa je poskrbel za dokončen potop Gradca.

Na naslednji tekmi bodo Ljubljančani v petek gostili vodilno moštvo lige iz Celovca.

Zmaga Jeseničanov

Po uspešnem slovenskem derbiju, s katerim so Jeseničani prekinili dolg niz slabih predstav, so se slovenski prvaki napotili na Madžarsko; z Albo letos še niso izgubili in tudi tokrat so se na koncu zmage veselili Jeseničani, čeprav je bil razplet precej tesen.

Izhodišči obeh moštev sta bili povsem različni. Varovanci Teda Satorja so po odličnem uvodu v sezono po lestvici precej nazadovali, poleg tega so zaradi dolgih kazni 12 in 16 tekem prepovedi nastopanja zaradi pretepa na tekmi proti Salzburgu ostali še brez dveh tujcev. Na drugi strani so se hokejisti Jesenic z zmago proti večnim tekmecem otresli pritiska in samozavestno odpotovali na Madžarsko. Ker je vratar Peter Škrabelj z mlado reprezentanco odšel v Švico na SP, sta bila tokrat v postavi oba najboljša vratarja Andrej Hočevar in Gaber Glavič, zaradi pravila 60 točk pa je trener Doug Bradley doma moral pustiti Marjana Manfredo, Uroša Vidmarja in Borisa Pretnarja.

Po prvi tretjini so bili Železarji precej boljši nasprotniki, ves čas so narekovali ritem, prvi sad pa so utrgali v deveti minuti, ko je David Rodman plošček poslal med nogama vratarju Leventeju Szuperju. Gostje so bili blizu zadetka še po strelih Anžeta Terlikarja in Marcela Rodmana, a je bil domači vratar obakrat dobro postavljen. Gostitelji so le s težavo prihajali pred vrata Andreja Hočevarja, ki je sicer zbral nekaj obramb, pravih priložnosti za zadetek pa domači niso imeli.

Gostitelji so bili precej bolj nevarni v drugi tretjini, ki so jo začeli z igralcem več, a so se gostje dobro branili z igralcem manj, enako pa je veljalo tudi za domače, ki so po dveh tretjinah na kazenski klopi presedeli ravno toliko minut kot gostje. Oba čuvaja mreže sta bila v prvih 40 minutah krivca za nogometnih 1:0.

V zadnjem delu so gostje zdržali vse napade domačih, za nekoliko bolj miren zadnji del pa je že po slabih štirih minutah poskrbel Anže Terlikar, ki sta mu podala Tomaž Razingar in Jean Phillipe Pare. Alba je sicer znižala štiri minute pred koncem, a do izenačenja Madžari niso mogli in dve točki sta odšli na Gorenjsko.