* Dvorana Tivoli, gledalcev 2500, sodniki: Falkner, Hutter, Kaspar (vsi Avstrija).
* Strelci: 1:0 Murič (Banham, Elik, 9.), 1:1 Latusa (McDonough, 9.), 1:2 Scalzo (Rebek, 18.), 1:3 Welser (Scalzo, Harand, 24.), 2:3 Pavlin (Yarema, Elik, 26.), 2:4 Foster (Mairitsch, Hughes, 38.), 3:4 Banham (Elik, Mitchell, 46.), 4:4 Mitchell (Elik, 58.), 5:4 Banham (Yarema, 59.), 6:4 Banham (Elik, Yarema, 60.).
* Kazenske minute: Tilia Olimpija 14, Red Bull Salzburg 18 minut.

Domači so imeli premoč v večjem delu prve tretjine. Toda podobno kot na zadnjih tekmah so bili neučinkoviti, pred vrati Jordana Pariseja pa so se Frank Banham, Ralph Intranuovo in Brendan Yarema preveč zapletali. Gostje so Korhonena prvič preizkusili v sedmi minuti, strel Dietra Kalta pa je končal prek gola. V deveti minuti so domači izkoristili prednost igralca več, s kakšnega metra je v prazno mrežo plošček potisnil Egon Murič. A veselje domačih je bilo kratko, kajti le pol minute pozneje je bilo 1:1, ko je novi ljubljanski vratar klonil po strelu iz bližine. Domači so se nato ubranili ene številčne prednosti tekmecev, klonili pa so, ko so imeli Salzburžani na ledu dva igralca več in je plošček nesrečno oplazil Kevina Mitchella ter končal za hrbtom Korhonena.

Začetek druge tretjine je spet minil v premoči domačih, toda dve lepi priložnosti sta ostali neizkoriščeni. Kazen je prišla v obliki samostojnega prodora Daniela Welserja, ki je bil povsem sam pred domačim golom in povišal na 3:1. Za nekaj olajšanja je poskrbel Žiga Pavlin, potem ko je v trenutkih številčne premoči podajo Yareme izza vrat z natančnim strelom spremenil v gol. Toda nato so Salzburžani prestavili v višjo prestavo in za dolge minute domače stisnili v njihovo obrambno tretjino. Prav v obdobju premoči tekmeca so imeli zeleno-beli najlepšo priložnost za izenačenje, toda prodor Muriča in Aleša Mušiča ni obrodil sadov, saj je bil Parise na pravem mestu. Nekaj minut pozneje pa so domači nato iz gneče pred golom po tretjem strelu tekmecev dobili še en gol.

V zadnji tretjini pa so Ljubljančani vse postavili na glavo. Že od prve minute so silovito napadli in v 46. minuti dosegli tretji gol, znova z igralcem več. Strelec je bil Banham, po zadetku pa se je premoč Olimpije še stopnjevala. V naslednjih minutah so si zeleno-beli pripravili veliko priložnosti, toda vratar Rdečih bikov je ostal nepremagan. Tudi dve zaporedni izključitvi na strani gostov sta ostali neizkoriščeni in zdelo se je, da bodo kljub zelo dobri igri domači ostali prekratki. Nato pa je sledil velik preobrat. Ob naslednji kazni Avstrijcev je branilec Mitchell s silovitim strelom z modre linije izenačil že po šestih sekundah "power-playa", ko pa so bile moči izenačene, je Banham samo 21 sekund pozneje po strelu iz obrata še petič spravil plošček v mrežo prvakov iz Salzburga. v zadnji minuti so gostje poskušali še brez vratarja izsiliti podaljšek, toda tokrat zelo natančni Banham je z zadetkom na prazen gol le še potrdil veliko zmago Olimpije.