Tekma v Los Angelesu je bila odločena sredi druge tretjine, ko sta Wayne Simmonds in Kyle Calder povedla gostitelje v vodstvo z 2:0 v vsega štirih minutah. V zadnjem delu so gostje v končnici zamenjali vratarja s šestim igralcem v polju, kar je spretno izkoristil Kopitar in zadel prazna vrata ter dosegel končni izid 3:0. Izkazal se je tudi domači vratar Jason LaBarbera, ki je četrtič v karieri ostal nepremagan in močno pripomogel k prvi zmagi kalifornijske ekipe po treh porazih.

Prvič po devetih zaporednih zmagah in 11. novembru je poraz doživel vodilni San Jose. V domači dvorani so Morski psi izgubili proti Edmontonu v podaljšku z 2:3. Odločilni gol je dosegel Kyle Brodziak, najboljši na igrišču pa je bil vratar Edmontona Dwayne Roloson, ki je napadalce San Joseja spravljal v obup in ubranil kar 41 od 43 njihovih strelov. Napadalci Edmontona so bili mnogo bolj učinkoviti, saj so za tri gole "porabili le " 17 strelov.

San Jose ima zdaj 46 točk in še vedno vodi v ligi in na zahodu, a le še šest točk zaostaja Detroit, ki je s 5:4 po izvajanju kazenskih strelov odpravil Chicago. Odločilni gol v dvoboju napadalca z vratarjem je dosegel Pavel Dacjuk. Enako število točk kot Detroit ima tudi vodilna ekipa vzhoda Boston, ki je bila ponoči s 4:0 uspešna na gostovanju v Phoenixu. Boston je končno prehitel doslej vodilno ekipo New York Rangers. Blestel je predvsem vratar Bostona Manny Fernandez s 26 obrambami. Uspešna pa je bila tudi vodilna ekipa jugovzhodne skupine Washington, ki je z 2:1 slavila v Torontu.

Ostali izidi: Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins 3:2, Montreal Canadiens - New Jersey Devils 1:2 (podaljšek), Philadelphia Flyers - Carolina Hurricanes 2:1 (podaljšek), Atlanta Trashers - New York Islanders 5:1, Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning 4:3, Nashville Predators - Minnesota Wild 1:0, St. Louis Blues - Phoenix Coyotes 4:3.