Juventus tudi v petem nastopu ni doživel poraza. Na mrzlem severu Evrope je proti prvaku pokala UEFA iztržil neodločen izid brez zadetkov. Zenit se je tako znašel pred izpadom iz nadaljnjega tekmovanja, a ker je bila tekma odigrana dve uri pred ostalimi, je Rusom ostalo upanje, da bi beloruski BATE Borisov premagal Real Madrid. Njihovo upanje je zbledelo že po sedmih minutah tekme v Minsku, saj je Raul povedel goste v vodstvo. Španci so minimalno vodstvo ohranili do zaključka in si tako krog pred koncem zagotovili napredovanje med 16 najboljših ekip v Evropi.

V skupini F je bil položaj pred tem krogom povsem jasen. Bayern München in Olympique Lyon je le korak ločil od uvrstitve v osmino finala, ki sta ga tudi storila. Bavarci so šele v drugem polčasu po dveh zadetkih Kloseja (57., 71.) in enega Tonija strli odpor gostov iz Romunije, ki ostajajo na zadnjem mestu z vsega eno točko. Francozi pa so v Firencah premagali Fiorentino. Olympique Lyon je v 27. minuti vodil že z 2:0 po zadetkih Makouna in Benzemaja. Fiorentina je sicer še dovolj zgodaj znižala (Gilardino, 45.), toda v nadaljevanju ni našla poti do mreže, tako da jo v zadnjem krogu čaka vroče gostovanje pri Steaui, ki si lahko z zmago še izbori nastop v pokalu UEFA.

Podoben položaj je bil tudi v skupini E, kjer sta se v derbiju kroga pomerila prvouvrščena Villareal in branilec naslova Manchester United. Remi je odgovarjal obema, saj sta zasledovalca zaostajala pet točk. In tako se je tudi zgodilo. Ekipi sta se prijateljsko razšli brez zadetkov in si zagotovili napredovanje. Na drugem prizorišču pa si je danski Aalborg zagotovil zlata vredno zmago proti Celticu, ki ga lahko popelje v pokal UEFA. Škoti so sicer povedli v 53. minuti, domačini so izenačili v 73. minuti, zmagoviti zadetek pa je v 87. minuti v gneči v kazenskem prostoru zabil Caldwell v lastno mrežo.

Arsenal je moral čakati do 87. minute, da je Bendtner lepo sprejel dolgo podajo, pohitel v kazenski prostor in z natančnim strelom matiral vratarja Dinama iz Kijeva Boguša. Londončani so si tako zagotovili tretjo zmago in napredovanje, v osmini finala pa se jim bo iz skupine G pridružil še Porto, ki je z 2:1 premagal Fenerbahče v gosteh. Strelec za Portugalce je bil dvakrat Lopez (19., 28.), častni gol za domače pa je v 63. minuti dosegel Kazim-Richards.

V sredo je na sporedu še preostalih osem obračunov petega kroga. V skupini A imajo še vse ekipe teoretične možnosti za napredovanje, več pa bo zagotovo znanega po tekmah Bordeaux - Chelsea in Cluj - Roma. Podoben je položaj tudi v skupini B, v kateri vodi Inter (8 točk), ki se bo srečal s Panathinaikosom (4), pred presenečenjem lige prvakov, ciprskim predstavnikom Anorthosisom (5), ki bo gostil zadnjeuvrščeni Bremen (3). V skupini C sta obe tekmi revialnega značaja, saj imata Barcelona in Sporting previsoko prednost pred zasledovalcema. Bosta pa zato v Lizboni med seboj odločala o prvem mestu, podobno kot bosta Šahtjor Donjeck in Basel igrala za tretje mesto v skupini, ki prinaša uvrstitev med 32 najboljših v pokalu UEFA. V skupini D imata Liverpool in Atletico Madrid po osem točk, njuna tekmeca v petem krogu PSV Eindhoven in Olympique Marseille pa le po tri.