Ko so gostitelji v drugem polčasu divje lovili izenačenje, je BiH povedla s 4:1, a je za dramatično končnico poskrbel Milivoje Novakovič. Slovenija tako tudi v osemnajsti tekmi ni uspela premagati reprezentance s področja nekdanje Jugoslavije (8 remijev in 10 porazov).

Pred tekmo se je zaiskrilo med navijači na mariborskih ulicah v okolici štadiona, ko so poletele tudi steklenice, vendar je policija z odločnim posredovanjem in vzpostavitvijo koridorja umirila strasti. Ker so se v Maribor zgrnili navijači BiH iz vse Slovenije, so imeli Blaževićevi bojevniki izdatno pomoč s tribun, tekma pa ni bila nič kaj prijateljska. Najprej so navijači BiH dobili verbalni dvoboj na tribunah, nato so njihovi ljubljenci na hitro zabili dva gola, kar so navijači proslavili z metanjem pirotehnike na igrišče, da je zmedeni finski sodnik Kari zagrozil s prekinitvijo tekme.

Režiser silovitega začetka BiH je bil najboljši strelec nemške bundeslige s 14 goli Vedad Ibišević, osmoljenec v slovenski vrsti pa preplašeni in nesamozavestni Mitja Mörec, pri katerem je bilo očitno, da v Bolgariji ne igra. Ibišević je že v drugi minuti več kot 3000 navijačev spravil v delirij, ko je ob neodločni slovenski obrambi z diagonalnim strelom premagal Handanoviča. Deset minut kasneje je Mörec ob preigravanju Ibiševića končal na zadnjici, žoga pa v njegovi roki in sodnik je pokazal na belo točko. Najstrožjo kazen je realiziral kapetan Misimović, potem ko je žogo poslal tik ob desni vratnici, kamor je poletel tudi vratar Samir Handanovič, a je bil za nekaj centimetrov prekratek. »Čiro majstore,« so vso tekmo skandirali bosanski navijači, selektor pa je vseskozi koketiral z njimi in jim odzdravljal.

Prekinitev zaradi pirotehnike je bila kot naročena za dve minuti odmora, med katerim je vidno razburjeni slovenski selektor Matjaž Kek skušal urediti vrste domače reprezentance, ki se je iz šoka pobrala po dobrih 20 minutah. Slovenija se je v tekmo vrnila z lepim golom kapetana Korena, potem ko so gostje neuspešno izbijali žogo po kotu. Gol je Slovencem dal krila in priložnost za izenačenje v 45. minuti, ko je Dedič preigral Berberovića, slednji ga je podrl, sodnik pa pokazal na enajstmetrovko. Žogo je vzel Šišič, ki se je med tekom proti žogi ustavil in jo nato ustrelil mimo gola pod tribuno, na kateri so bili navijači BiH.

Drugi polčas se je začel s popolno ofenzivo Slovenije, zadeli pa so gostje. Džeko, ki igra v Nemčji za Wolfsburg, se je sprehodil med slovenskimi branilci ter ob prvem posredovanju in debiju rezervnega vratarja Jasmina Handanoviča v reprezentanci žogo čez slovensko dvanajstico poslal v mrežo. Ko je osem minut kasneje slovensko obrambo osmešil še Ibišević, je kazalo na popoln polom Kekove čete. Ko so domači navijači v strahu pred katastrofo utihnili in se je slišalo le še gostujoče, je stvari v svoje roke vzel Milivoje Novakovič. Golgeter Kölna je najprej izsilil enajstmetrovko, ko je Michellini igral z roko, žogo pa z bele točke zabil pod prečko. V 75. minuti je Jokič švignil po levem boku in s podajo v osrčje kazenskega prostora našel Novakoviča, ki je žogo rutinsko poslal v mrežo. »Mi Slovenci,« je odmevalo v Ljudskem vrtu zadnje četrt ure, vendar navijači izenačenja, kljub fanatični borbenosti igralcev v belih dresih, vendarle niso dočakali.