Z izjemo moštva New Jersey Devils, ki je doma ugnalo Florida Panthers s 3:1, so imele več uspeha in sreče domače ekipe. Tako so morali Atlanta Thrashers z 2:3 priznati premoč Pittsburgh Penguins, z enakim izidom so Ottawa Senators po izvajanju kazenskih strelov klonili proti Montreal Canadiens, tudi hokejisti Minnesota Wild so morali priznati premoč Vancouver Canucks z 2:3. Dallas Stars so s 3:6 izgubili proti Chicago Blackhawks, Edmonton Oilers s 3:4 proti Detroit Red Wings, Colorado Avalanche pa proti Calgary Flames z 0:1.

V Los Angelesu so Kralji prekinili niz zmag Washingtona, za nameček pa je bila zmaga domačih zelo prepričljiva. Washington je v mesto angelov prišel s šestimi zmagami v žepu, a je moral tokrat dvorano Staples Center zapustiti sklonjenih glav. Parado domačih golov je v 14. minuti prve tretjine začel Drew Doughty. V začetku drugega dela je goste v igro vrnil Nicklas Backström, a izenačenje ni trajalo dolgo. Patrick O'Sullivan je v drugi tretjini povišal na 2:1, Duston Brown pa je ob igralcu več v 14. minuti zadnjega dela domače v vodstvo popeljal že s 3:1. Ofenziva gostiteljev se s tem še ni končala, saj so ti proti golu Washingtona sprožili kar 32 strelov.

Brooks Laich je pet minut pred koncem tekme izid znižal na 3:2, a kaj, ko so se spet prebudili hokejisti Los Angelesa. Michal Handzus 40 sekund pred koncem in Anže Kopitar v zadnji sekundi sicer nista imela težkega dela, saj so gostje iz vrat potegnili vratarja Johnsona in poskusili s šestimi igralci, tako Handzus kot Kopitar pa sta se brez težav vpisala med strelce.

"Nocoj so vsi prispevali svoj delež. Mislim da so res igrali predano. Predvsem to, kako so si podajali plošček in kako so odbijali napade, v tem so res blesteli. Zavedali smo se, da gostom manjka nekaj ključnih mož in da so precej energije porabili že na tekmi dan prej, a kljub temu to ne zmanjšuje teže tokratne zmage. Ekipa se je resnično potrudila," je bil dobre predstave vesel trener Kraljev Terry Murray.