V preostalih tekmah, ki so se končale po rednem delu, je Carolina z 2:1 premagala Montreal, Columbus je doma izgubil z Edmontonom z 2:7, Calgary pa je Colorado ugnal s 4:1.

Pittsburgh je moral priznati premoč tekmecem na svojem ledu, pa čeprav so Pingvini dobili le en gol v rednem delu. Pri kazenskih strelih pa se je izkazal Marek Židlicky, edini strelec, ki je Minnesoti zagotovil dve točki. Junak tekme pa je bil tudi vratar gostov Niklas Backstrom, ki je ustavil 24 od 25 strelov v rednem delu. Ubranil je tudi kazenske strele Petru Sykori, Alexu Goligoskiju in Sidneyju Crosbyju; domači zvezdnik bi moral zadeti, da bi svoji ekipi omogočil še eno serijo kazenskih strelov, a je bil vratar gostov uspešnejši. Zanimiv je bil tudi strelski razplet v rednem delu; domači so si v osmi minuti pravzaprav zabili avtogol po nespretnem posredovanju ob sodniškem metu pred golom, čeprav so zadetek uradno pripisali Miku Koivuju, a so Pingvini le deset sekund kasneje že izenačili, strelec je bil Matt Cooke.

Za zmago Caroline sta zaslužna Sergej Samsonov in Ray Whitney, ki sta z zadetkoma v razmaku treh minut in pol v zadnji tretjini poskrbela za preobrat na dvoboju z Montrealom. Chicago je na tekmi s Phoenixom prekinil niz treh porazov, veliko zaslug za uspeh pa ima vratar Nikolaj Habibulin s 36 obrambami. Calgary je proti vratom Colorada sprožil kar 51 strelov, štirje ploščki so končali v mreži: v polno so zadeli Rene Bourque, Adrian Aucoin, Jarome Iginla in David Moss, vratar gostov Peter Budaj pa je obračun končal s kar 47 obrambami. V Columbusu je Edmonton domačo ekipo odpravil s sedmimi goli, pa čeprav so domači proti golu sprožili 39 strelov, gostje pa le 19. A so bili Naftarji precej bolj učinkoviti, še posebej v zadnjem delu, ki so ga dobili s 4:1.