Prav zaradi teh sumov naj bi preiskali stanovanje drugega moža SCT-ja Andreja Mazeta.

Vladni tiskovni predstavnik Valentin Hajdinjak je za Radio Slovenija dejal, da če je takšna dokumentacija res prišla iz kabineta predsednika vlade Janše, "gre za ponaredek in manipulacijo."

Policija je v sredo v predkazenskem postopku, ki ga usmerja skupina državnih tožilcev za pregon organiziranega kriminala, končala z izvajanjem vseh 20 hišnih preiskav, v katerih je bilo zaseženih več različnih predmetov, predvsem obsežna poslovna dokumentacija, ki bo služila kot dokaz v nadaljnjem kazenskem postopku.

Danes in v naslednjih dneh se bo nadaljeval popis in pregled obsežne zasežene poslovne dokumentacije ter zasežene računalniške opreme in podatkov, so sporočili s policije.

Sledi pregled zasežene dokumentacije

Zdaj bo sledil popis in pregled obsežne zasežene poslovne dokumentacije ter zasežene računalniške opreme in podatkov. Kot navaja policija, v predkazenskem postopku izvaja vse potrebne postopke v skladu s svojimi zakonskimi pooblastili, ki jih ima za preiskovanje kriminalitete.

Kriminalistična preiskava se bo nadaljevala v smeri utemeljitve sumov storitve kaznivih dejanj s področja gospodarske kriminalitete in korupcije, ki se preganjajo po uradni dolžnosti, so še navedli na policiji, več informacij pa zaradi interesa nadaljnjih postopkov in v skladu z usmeritvami pristojnega državnega tožilstva ne morejo posredovati.

Medtem ko policija ne navaja, koga preiskuje, pa je v sredo odvetnik prvega moža SCT Ivana Zidarja Boštjan Penko dejal, da policija preiskuje nekatere posameznike in hčerinsko družbo SCT Stanovanjski inženiring. Policija naj bi po navedbah nekaterih medijev iskala dokaze, da je Meze s še štirimi sodelavci v SCT prek fiktivnih računov in nakazil v tujino ukradel osem milijonov evrov in tako izčrpaval podjetje.

Po neuradnih informacijah naj bi pet vodilnih prek fiktivnih računov na okoli 20 podjetij v Avstriji, Veliki Britaniji, Črni gori in Bosni posredovalo denar iz SCT. Plačevali naj bi jim storitve, ki jih nikoli niso opravili, nato pa denar v tujini dvignili in ga prinesli nazaj v Slovenijo. Davčna uprava RS je že maja letos ugotovila, da je uprava denar vozila v tujino. Takrat so ugotovili za dve milijardi tolarjev (osem milijonov evrov) spornih svetovalnih stroškov.