Na drugi strani so se hokejisti Nashville Predators veselili nove zmage, saj so v zadnjem času odpravili kar tri ekipe iz Kalifornije. Med strelce so se vpisali Jason Arnott s prvim golom, J.P. Dumont je goste popeljal v vodstvo, slabo minuto pred koncem pa je prazno mrežo zadel še Shea Webber. Handzus se je v dresu Kraljev med strelce vpisal četrtič letos.

"Po pravici povedano menim, da je to prva tekma, za katero lahko rečemo, da smo jo res zmagali tukaj v Kaliforniji; prejšnje so bile bolj na majavih nogah. Naš celoten izkupiček zmag na tem koncu države ni dober, tokrat pa smo se veliko naučili o sebi. Že od začetka je dobro branil naš vratar, nalet nasprotnika pa smo uspeli zadržati vse do konca. Res smo se borili," je bil po tekmi na svoje igralce ponosen edini trener Predatorjev v enajstletni zgodovini kluba Barry Trotz.

"Prikazali smo nekaj dobrih potez, še posebej v drugi tretjini. V dveh tretjinah smo sprožili kar 27 strelov, od teh pa je bilo vsaj ducat akcij zelo obetavnih. Na žalost nikakor nismo našli poti mimo Ellisa, zato mu gredo vse čestitke. Mislim, da je res odtehtal to tekmo, moštvo mu mora biti hvaležno za zmago," pa je po tekmi dejal strateg Kraljev Terry Murray.

Kot zanimivost velja dodati, da se je ekipa Los Angelesa spomnila vseh imetnikov vstopnic za tekme Kraljev, ki se zaradi požarov niso mogli udeležiti tokratnega srečanja. Požari so namreč botrovali zaporam nekaterih cest, ki vodijo v mesto, obiskovalci tekem pa si bodo lahko zdaj ogledali eno od treh nadomestnih dvobojev istega cenovnega razreda - 6. decembra proti Columbusu, 13. decembra proti Minnesoti ali 29. decembra proti Columbusu.

Drugouvrščeno moštvo lige, New York Rangers, je po kazenskih strelih premagalo Boston Bruins s 3:2, poleg slednje, pa so se po kazenskih strelih končale še tri tekme. New Jersey Devils so s 6:5 premagali Washington Capitals, Minnesota Wild so bili s 3:2 boljši od Columbus Blue Jackets, Edmonton Oilers pa so morali z 2:3 priznati premoč Colorado Avalanche. Montreal Canadiens je doma v rednem delu z 1:2 klonil proti Philadelphia Flyers, New York Islanders je s 3:2 premagal ekipo Ottawa Senators, Vancouver Canucks so Toronto Maple Leafs ugnali s 4:2, Pittsburgh Penguins pa Buffalo Sabres s 5:2. Phoenix Coyotes so morali pred domačimi gledalci Dallas Stars priznati premoč z 2:3.