»Nastop v Dubrovniku je bil blizu optimalnega nastopa, a rezerve vedno obstajajo. Sam sem zelo dober dosežek načrtoval že na mitingu v Rimu, kjer je Sara nekoliko padla v ritem tekmic, tukaj pa je šlo skoraj vse stoodstotno. Sicer pa me vrhunski izid ni presenetil, saj je letos močno napredovala na 100 prosto in tudi na 200-metrski razdalji je bil napredek pričakovan,« je povedal Miha Potočnik.

Do svetovnega rekorda slovite Manaudoujeve je Isakovičevi zmanjkalo 38 stotink sekunde. Gre za majhno razliko, vendar, kot je dejal Potočnik, je vrhunski izid v tem trenutku morda prišel malce prezgodaj: »S tem se bodo povečali pritiski pred olimpijskimi igrami, kar običajno ne prinese pozitivnega učinka.« Po drugi strani pa se trener slovenske šampionke zaveda, da so bila pričakovanja v sezoni avtomatično zelo visoka, nenazadnje je njegova varovanka, takrat z bistveno slabšim dosežkom, marca na tej razdalji osvojila naslov evropske prvakinje. »Vsekakor je Sara z dosežkom pod 1:56 zdaj dokazala, da je v samem svetovnem vrhu in gre zdaj s takšnim izidom lahko zelo samozavestno tudi na olimpijske igre v Pekingu

Pred Pekingom Potočnik noče dvigovati pričakovanj, saj sam pravi, da so olimpijske igre posebna tekma, ki je na sporedu le na vsaka štiri leta in že slab dan posameznika lahko odloča o uvrstitvi. »Najin osnovni načrt še vedno ostaja finale olimpijskih iger, ki ga Slovenija v ženski konkurenci še ni imela. S tem bova zadovoljna, ostalo pa bova lahko ocenjevala glede na dosežen izid na Kitajskem. Oba si seveda želiva osebnega rekorda.«

Kakovosten preskok Potočnik od svoje varovanke pričakuje predvsem v naslednjih sezonah, ko bo odpotovala na študij in trening v ZDA, na kalifornijsko univerzo Berkeley. Kot sam pravi, ima plavalka v svojem naravnem razvoju še nekaj rezerv, obenem pa počasi prihajajo na vrsto tudi elementi, ki v načrtnem razvoju doslej še niso bili na vrsti. »Sara ima v svojem plavanju še velike rezerve, na katerih doslej še nismo delali. Vsekakor ji še manjka hitrost in predvsem na 50- in 100-metrski razdalji pričakujem velik napredek. Po drugi strani pa gre za plavalko, ki ima velike rezerve tudi še v moči, saj je tudi to eden tistih elementov, ki bo v njenem razvoju prišel na vrsto prav zdaj, saj bi bilo prezgodaj, če bi ga razvijali prej.« Računica je po trenerjevem mnenju preprosta: »Večja hitrost in večja moč bosta na 200-metrski razdalji pomembni predvsem na drugih 100 metrih, saj jih bo Sara lahko preplavala bistveno hitreje, ker ji bo po prvi polovici ostalo več energije. Obenem bo ob večji moči in treningih v malem bazenu boljša tudi na obratih.«

Trener se zaveda, da bo po igrah izgubil svojo trenutno najboljšo plavalko, s katero je delal načrtno, a je obenem vesel, da Isakovičeva odhaja v kakovostno sredino, kjer ji bo omogočeno normalno napredovanje pri delu, ki ga je začela v domačem klubu. »S strokovnega vidika me ne skrbi, saj ima Berkeley trenerje, ki skrbijo za nekatere najboljše plavalce na svetu. Nenazadnje tam trenira ameriška šampionka Natalie Coughlin, tudi v moški konkurenci, kjer sta denimo tudi slovenska olimpijca Jernej Godec in Damir Dugonjič, vsako leto dokazujejo svojo strokovnost. Pa tudi Sara je zelo odprta oseba in mislim, da se bo v novem okolju dobro znašla in še napredovala.«