Za Jureta Golčerja je dirka Giro d'Oro ena najljubših. Leta 2004 je tu premagal vso konkurenco in postal eden redkih neitalijanskih zmagovalcev. Njena 26. izvedba pa Mariborčanu, kolesarju moštva LPR Brakes, ne bo ostala v najlepšem spominu, saj je danes zasedel le 34. mesto.

Vsekakor bo bolj zadovoljen z ekipnim uspehom njegovega moštva. LPR Brakes je dosegel dvojno zmago, saj iz tega moštva prihajata Bosisio, ki je na prestolu zamenjal Damiana Cunega, in tudi drugouvrščeni Danilo Di Luca. Slednji je po dolgem času lahko kolesaril neobremenjeno, saj so ga med tednom oprostili dopinških obtožb.

Bole in Golčer sta bila edina Slovenca, ki sta videla cilj. Od novomeških kolesarjev je bil uvrščen le še Hrvat Robert Kišerlovski in še to bolj pri repu (72. mesto). Od 160 tekmovalcev jih je ciljno črto prečkalo le 78, kar zgovorno kaže na zahtevnost proge.