Prva četrtina je minila v znamenju precej izenačene igre. Rahlo pobudo so imeli gostitelji, ki so si najvišjo prednost priigrali v sedmi minuti, ko so vodili z ravno tolikšno razliko (plus 7, 19:12), a so gostje ob izjemni igri Marka Miliča (do dvanajste minute je dosegel kar 16 točk), z Žalgirisom držali korak in po trojkah Baileyja in Hukića v 15. minuti povedli za šest točk (36:30). Toda kot da bi jih prvo malce občutnejše vodstvo uspavalo, so ljubljanski košarkarji takrat zastali in do konca četrtine dosegli le še šest točk, gostitelji pa na drugi strani kar 24 ter s hitro igro v napadu ter agresivno obrambo povsem razorožili goste, ki so na odmor odšli z 12 točkami zaostanka (42:54).

Še slabše se je za Ljubljančane začela tretja četrtina. Litovci so nadaljevali s svojo značilno hitro igro, gostje so delovali zmedeno in na krilih glasnih navijačev je Žalgiris višal svojo prednost, ki je v 26. minuti znašala že neverjetnih 21 točk (68:47). Ko je že kazalo na katastrofo, so se Olimpijini košarkarji vsaj malo zbrali in po seriji 12:2 je semafor ob koncu tretjega dela igre kazal znosnih 11 točk zaostanka (70:59). Na začetku zadnje četrtine so Ljubljančani nekaj časa še držali razliko okrog desetih točk, nato pa so pet minut do konca gostitelji znova ušli na + 16 (80:64) in tekma je bila ob bledem nadaljevanju gostov odločena.