Njegovo ime se je ta teden že pojavilo na seznamu odhajajočih iz stranke, a sam izstop zanika. Na naše vprašanje, ali o slovesu od stranke vsaj razmišlja, pa je odgovoril bolj skrivnostno: »O tem lahko razmišlja vsak.«


Da bo na njuno razmišljanje o morebitnem izstopu vplival tudi kongres oziroma nadaljnji potek dogodkov, sta nam povedala poslanca Majda Širca in Slavko Gaber, ki pa o odstopu za zdaj ne razmišljata. »Kongres bo meni osebno dal nekaj odgovorov,« pravi Širca, ki se bo zato o svojem članstvu v LDS spraševala dan po kongresu.


Kljub temu, da je Gaber pred kratkim javno kritiziral vodstvo stranke, pa zdaj upa, da mu ne bo treba izstopiti. »Če me sprašujete, ali bom izstopil jutri, je odgovor ne,« nam je dejal. »Če pa me sprašujete, ali bom večno v stranki ne glede na to, kaj se bo dogajalo, pa je odgovor spet ne.«

Da se s stranko vedno bolj razhaja, je odkrito priznala nekdanja ljubljanska županja Vika Potočnik: »Če LDS v najkrajšem času ne bo sposobna narediti koraka naprej, potem verjetno v tej družbi nimam kaj iskati.« Sama meni, da je zgodbo stranke mogoče začeti pisati na novo. Na naše vprašanje, ali bi se priključila morebitni novi levosredinski stranki, pa je odgovorila: »Dala bi ji svoje izkušnje.«

Med vidnejšimi člani so tudi taki, ki stranke nikakor še ne nameravajo zapustiti. »Izstop zame ni opcija,« je bil jedrnat nekdanji minister za zdravje Dušan Keber. Kot pravi, bi o izstopu začel razmišljati šele, če bi se program stranke spremenil tako temeljito, da bi odstopal od vrednot, v katere verjame sam.


Podobno se od stranke ne bo tako zlahka ločil njen nekdanji predsednik Anton Rop: »Načeloma se ne predajam kar tako. Ko gre ekipi najtežje, je treba pomagati.« Da bo ostal član še kar nekaj časa, nam je zatrdil tudi nekdanji minister za okolje in prostor Janez Kopač in dodal: »Za zdaj ne vidim boljše stranke, ki bi bila vredna mojega zaupanja.«