Tekmo je bolje odprla Girona in že po štirih minutah vodila z golom Ukrajinca Artjoma Dovbika. Ta je 17. gol v sezoni dosegel po hitrem protinapadu.

Še pred odmorom pa je Atletico obrnil izid. V 34. minuti je Griezmann najprej zadel z bele točke, potem ko je v gostujočem kazenskem prostoru z roko igral Miguel Gutierrez. Angel Correa je globoko v sodnikovem podaljšku prvega dela zaključil lepo akcijo, ki jo je začel Alvaro Morata, in povišal na 2:1.

Končni izid je v 50. minuti z drugim golom na tekmi postavil Griezmann. Ekipi na lestvici zdaj ločijo le še štiri točke, Girona pa se je praktično poslovila od boja za naslov prvaka.

Danes bosta igrali tudi obe vodilni ekipi prvenstva. Prvouvrščeni Real Madrid čaka gostovanje pri Real Mallorci, Barcelona gostuje v Cadizu.