Bitcoin je v zadnjih tednih kljub volatilnosti pridobival v primerjavi z alternativnimi kriptovalutami. Cene alternativnih kriptovalut v ameriških dolarjih se nekako držijo, vendar praviloma izgubljajo proti največji kriptovaluti. Slednje se odraža tudi na grafu bitcoinove dominance, kjer lahko spremljamo, kolikšen je odstotek tržnega deleža bitcoina v celotnem tržnem deležu kriptovalut. Ob koncu leta 2022 je bila dominacija bitcoina 40 odstotkov, v letu in pol pa se je povišala na današnjih 55 odstotkov.

Hongkonški regulatorji naj bi bili blizu odobritvi ETF-skladov za bitcoin, kar je doslej ostalo nekoliko neopaženo. Sprejetje borznih investicijskih skladov bi odprlo vrata kitajskim vlagateljem, ki poleg nepremičnin in delnic v tujini iščejo novo zatočišče, kamor bi lahko naložili svoje premoženje. Vse to je spodbudilo zanimanje za alternativne naložbe, kot je denimo zlato. Trgovanje z borznim investicijskim skladom, vezanim na zlato, je bilo na Kitajskem v začetku tega tedna ustavljeno, potem ko je cenovna premija sklada dosegla 30 odstotkov zaradi velikega zanimanja vlagateljev.

Za nekoliko slabše razpoloženje je ponovno poskrbela ameriška komisija za vrednostne papirje (SEC), ki je največji decentralizirani borzi kriptovalut Uniswap poslala obvestilo o nameri sprožitve sodnega postopka. Vsebina postopka naj bi bila osredotočena na delovanje družbe Uniswap kot neregistriranega borznega posrednika in neregistrirane borze vrednostnih papirjev. Od objave novice je kriptovaluta decentralizirane borze Uniswap (UNI) padla za skoraj 20 odstotkov.