Atletico Madrid je s tremi točkami skočil na peto mesto za vodilno Girono (19 točk), Real Madridom (18), Barcelono (14) in Athletic Bilbaom (14). Hkrati mora odigrati še zaostalo tekmo s Sevillo.

Na drugi strani Osasuna ostaja pri zgolj sedmih točkah in je še vedno brez zmage v tej sezoni na domačem stadionu El Sadar. Zadnje tri točke je vpisala pred več kot enim mesecem na gostovanju v Valencii.

V prvem polčasu je mrežo zatresel Antoine Griezmann, deset minut pred koncem tekme, ko je Jan Oblak reševal ekipo pred pritiskom gostiteljev, pa se je v hitrem protinapadu dobro znašel Rodrigo Riquelme.

Danes sta bili v LaLigi še dve tekmi. Obe Celta Vigo - Alaves in Granada - Betis sta se končali z rezultatom 1:1.

Špansko prvenstvo se bo z osmim krogom nadaljevalo že jutri, ko bo pri Barceloni gostovala Sevilla. Atletico Madrid bo v nedeljo gostil Cadiz, Real Madrid pa bo v soboto igral proti presenetljivo prvouvrščeni Gironi.