Kdor čaka, dočaka. Po čakanju in starosti rekorder med prestolonasledniki, Karel III. je čakal skoraj 74 let, da je zasedel prestol, ki mu je bil namenjen že ob rojstvu. In osem mesecev, da so mu na glavo položili dva kilograma in pol težko krono svetega Edwarda iz leta 1661. Koronacijska ceremonija v westmintrski opatiji, ki je ni bilo že skoraj sedemdeset let, od kronanja Elizabete II. junija 1953, je bila daljša kot smo pričakovali, saj je trajala dve uri, res uro manj kot kronanje Elizabete II., je bila zelo podobna prvi, daljnega leta 1066, ko so v opatiji okronali kralja Williama I., znanega kot Williama osvajalca.

Veliko vsega zlatega, veliko aleluj, veliko boga, veliko kralja kraljev Jezusa Kristusa, veliko molitev, veliko bog obvaruj kralja, veliko naj kralj živi večno, veliko zelo glasnega petja, ki je izbral kralj, in ki ni za vsak okus... Na kratko, štirideseto kronanje, ki je zelo verska ceremonija, v westmintrski opatiji se je kar vleklo, najbolj dolgčas pa je bilo očitno princu Louisu, najmlajšemu od treh otrok prestolonasledniškega para William in Kate. Njun prvorojenec princ George, kraljev vnuk, je edini od njih imel pomembno vlogo na kronanju, saj je bil eden od štirih pažev, ki so nosili kraljevo vlečko. Preostali trije so bili vnuki nove kraljice, nič več spremljevalke, Camille.

»Vivat regina Camilla! Vivat rex Caroluous!« Živela kraljica Camilla, živel kralj Karel, je v latinščini v westmintrski opatiji pel zbor, ko je v opatijo, v kateri je bilo 2300 izbranih gostov, med njimi slovenski predsedniški par, zakorakal kraljevi par. »Prišel sem, ne da bi mi služili, ampak da bi služil,« je dejal kralj, preden je zaprisegel zvestobo anglikanski državni cerkvi. Preden so ga namazili, za tremi zasloni, da ga nismo videli, s svetim oljem, prvič veganskim, iz Jeruzalema. Kroni naj bi prilagodili kraljevemu paru, pa je bilo vseeno mogoče dobiti vtis, da jih niso dovolj prilagodili. Kralj Karel III. je bil videti veliko bolj sproščen kot je bila (njegova) kraljica Camilla, ki jo sicer vsi hvalijo za izbor bele dizajnerske obleke, ki jo je izbrala za kronanje. Pravi spektakel se je začel po kronanju, zanj pa je poskrbelo 4000 vojakov, med njimi vojaški orkestri, ki so spremljali sprevod kraljevega para iz westmintrske opatije nazaj v Buckinghamsko palačo. Okronana kralj in kraljica, kljub veliko lažjima kronama, ki so jima jih nadeli po kronanju, med finalnim pojavom kraljeve družine na znamenitem balkonu Buckinghamske palače, nista mogla sproščeno gledati tradicionalnega preleta helikopterjev in letal, posebno priljubljenih rdečih puščic, nad palačo, ker ni jima lahko kroni padli z glav. Princev Harryija in Andrewuja, kot smo pričakovali, ni bilo na balkonu, bila pa sta na koronacijski verski ceremoniji v westmintrski opatiji, v tretji vrsti, oddaljena drug od drugega, in še bolj oddaljena od prestolonaslednika Williama, ki je bil najbližje, skupaj z ženo Kate, ki je bila najlepša na kronanju.