Mož odločitve v Brasilii je bil Alejandro Gomez, ki je edini gol na tekmi - po podaji Angela Di Marie - dosegel že v deseti minuti.

Messi, ki je prvo tekmo za nogometnega velikana iz Južne Amerike odigral 16. avgusta 2005, se je po številu nastopov izenačil s svojim dolgoletnim soigralcem pri Barceloni in že upokojenim Mascheranom, tako da bo v nadaljevanju celinskega prvenstva zagotovo postal igralec z največ nastopi v argentinski izbrani vrsti, kjer je s 73 doseženimi goli že najboljši strelec.

Na drugi tekmi v skupini A sta se Urugvaj in Čile razšla z neodločenim izidom 1:1. Čile je povedel z golom Eduarda Vargasa v 26. minuti, izenačujoči zadetek pa je za Urugvaj dosegel Čilenec Arturo Vidal po avtogolu v 66. minuti.

V skupini A je Argentina zbrala sedem, Čile pet, Paragvaj tri, Urugvaj eno, Bolivija pa je brez točk. Zadnje tri reprezentance so doslej odigrale le po dve tekmi, v četrtfinale pa bodo napredovale najboljše štiri.