Moštvo Colorada je še drugič zaporedoma proti Arizona Coyotes slavilo s 7:1 in si zagotovilo polfinalni obračun proti Vegas Golden Knights, ki so prav tako s 4:1 v zmagah v sredo izločili Chicago Blackhawks.

Hokejisti Colorada so bili izjemno učinkoviti v prvih dveh tretjinah, ki so jih dobili s 6:0, v zadnjem delu igre pa so stopili s plina. Dva zadetka sta na tekmi prispevala Nazem Kadri in Nathan MacKinnon, ki je dodal še dve podaji.

Nekoliko težje so do napredovanja v drugi krog prišli hokejisti Bostona. V obračunu s Carolino Hurricanes so po prvi tretjini zaostajali z 0:1, zadetek je dosegel Haydn Fleury. V drugem delu igre je v 36. minuti David Krejči izenačil, štiri sekunde pred iztekom druge tretjine pa je zadel še Patrice Bergeron.

Do konca se izid ni spremenil, kosmatinci pa še čakajo svojega nasprotnika v konferenčnem polfinalu. Pomerili se bodo z zmagovalcem obračuna med New York Islanders in Washington Capitals, kjer je izid v zmagah 3:1 za otočane.

St. Louis na robu izpada

Napredovanje v drugi krog končnice so si proti Columbus Blue Jackets zagotovili tudi Tampa Bay Lightning. Po podaljšku je za zmago s 5:4 poskrbel Brayden Point. Slednji je prispeval tudi podajo za izenačujoči zadetek na 4:4 v 59. minuti rednega dela. Columbus je pred zadnji tretjino vodil s 4:2, a prednosti ni uspel zadržati.

Tampa se bo v polfinalu vzhodne konference pomerila z boljšim iz obračuna med Philadelphio Flyers in Montreal Canadiens. Kanadčani so v Torontu po zaslugi Nicka Suzukija sredi zadnje tretjine in Phillipa Danaulta, ki je zadel v prazno mrežo, izsilili šesto tekmo, s čimer ostajajo v igri za obračun s Tampo.

Na robu izpada so lanski prvaki St. Louis Blues. V peti tekmi so morali priznati premoč Vancouver Canucks. Ti so v drugi tretjini zaostajali z 1:3, potem pa v razmaku šestih minut dosegli tri zadetke, pod katere so se podpisali JT Miller, Jake Virtanen in Tyler Motte. Note do konca niso uspele izsiliti podaljška, za ponovitev lanskega uspeha, osvojitve Stanleyjevega pokala, pa bodo morali dobiti naslednji dve tekmi.