Med januarjem in marcem je Daimler ustvaril 168 milijonov evrov čistega dobička, kar pomeni padec za 92 odstotkov. Prihodki so se zmanjšali le a šest odstotkov na 37,2 milijarde evrov.

Daimler je v prvem četrtletju prodal le 644.300 osebnih avtomobilov in gospodarskih vozil. To je 17 odstotkov manj kot v enakem obdobju lani.

Finančni direktor Harald Wilhelm pričakuje, da bo Daimler posledice začasne ustavitve proizvodnje in padca povpraševanja še močneje občutil v drugem četrtletju. Pričakovati je negativen rezultat pred davki, je povedal v današnji telefonski novinarski konferenci.

S padcem se sooča tudi Volkswagen

S padcem prodaje se sooča tudi največji proizvajalec avtomobilov na svetu Volkswagen. Kot je danes sporočilo vodstvo, v celem letu pričakujejo občuten upad dobička iz poslovanja, v drugem četrtletju pa naj bi pri tekočem poslovanju celo zašli v izgubo.

V prvem četrtletju je Volkswagen ustvaril 405 milijonov evrov čistega dobička, kar je več kot 86 odstotkov manj kot pred letom dni. Prihodki so se zmanjšali za 8,2 odstotka na 55,1 milijarde evrov.

Koncern je v prvem četrtletju prodal približno dva milijona vozil, kar je 23 odstotkov manj kot pred letom dni. Zmanjšala se je prodaja vseh hčerinskih družb, nekoliko jo je uspel povečati le Bentley. Najtežje obdobje pa šele prihaja. Drugo četrtletje bo najtežje v celem letu, je dejal finančni direktor Frank Witter.

Volkswagen po mesecu in pol spet postopno zaganja proizvodnjo v svojih tovarnah. Na Kitajskem, kjer je pandemija izbruhnila, so že pognali tekoče trakove v skoraj vseh tovarnah, nekaj jih že obratuje tudi v Nemčiji, v začetku maja se bodo na delo začeli vračati tudi delavci v Volkswagnovih tovarnah v ZDA, Latinski Ameriki in Južni Afriki.

Po šestih tednih zaprtja so ponoven zagon proizvodnje danes napovedali tudi pri proizvajalcu športnih avtomobilov Porsche. Zaposleni v obratih v Stuttgartu in Leipzigu se bodo postopno začeli vračati na delo v ponedeljek.