Čez slabe tri tedne se bo z večnim derbijem Maribor – Olimpija začel spomladanski del državnega nogometnega prvenstva, zato vsi klubi hitijo igrat tekme. Olimpija je na prvi tekmi na pripravah v Turčiji izgubila s slovaškim prvakom Slovanom iz Bratislave z 1:2. Ljubljančani so tekmo odigrali z dvema ekipama, z vsako po en polčas in v vsaki sta bila po dva mladinca. Olimpija je zapustila dober vtis (Putinčanin je v prvem polčasu dosegel evrogol), a bila neučinkovita, saj je Menalo v drugem polčasu zadel vratnico in zapravil še dve priložnosti. »Izid je realen. Če ne igramo s popolno ekipo, se pojavijo luknje. Priprave potekajo normalno. Delali bomo na realizaciji, saj na dosedanjih tekmah nismo izkoristili veliko priložnosti,« je povedal trener Olimpije Safet Hadžić, ki ga jutri čaka tekma s sarajevskim Željezničarjem.

Po prepričljivem porazu s poljskim Lechom z 0:3 so nogometaši Maribora (na fotografiji) premagali Vojvodino s 3:2, potem ko so Srbi izid dvakrat izenačili. Zmagoviti gol je z atraktivnimi škarjicami v 89. minuti dosegel Kotnik, Kronaveter pa je pri izidu 0:0 zastreljal enajstmetrovko. »Odziv moštva po porazu je bil odličen. V dinamični tekmi smo imeli nadzor nad igro. Moteče je le, da smo oba gola prejeli po otroških napakah,« je menil trener Maribora Darko Milanič, ki zaradi poškodb ni mogel računati na Klinarja, Tavaresa, Handanovića, Pirića, Miheliča in Peričića.

Še večjo smolo s poškodbami ima Mura, ki je na pripravah v Turčiji za dlje časa ostala brez zimske okrepitve Renata Simića (križna vez v kolenu) in prvega vratarja Matka Obradovića, ki si je na treningu poškodoval desno dlan in je moral takoj na operacijo. Mura je na prvi pripravljalni tekmi v Turčiji izgubila z ruskim moštvom Ahmat Grozni z 1:2. Najboljše predstave izmed štirih slovenskih klubov na pripravah v Turčiji kaže Celje. Potem ko je premagalo poljskega prvaka Piast Gliwice, je remiziralo še z udeležencem skupinskega dela lige prvakov Crveno zvezdo iz Beograda (1:1).

Izidi pripravljalnih tekem slovenskih prvoligašev: Olimpija – Slovan Bratislava (Slk) 1:2 (1:1, strelec za Olimpijo Putinčanin), Aluminij – Orijent (Hrv, druga liga) 2:0 (1:0, Živković, Matjašič), Maribor – Vojvodina (Srb) 3:2 (1:0, Pihler, Viler, Kotnik), Celje – Crvena zvezda (Srb) 1:1 (0:0, Božić), Mura – Ahmat Grozni (Rus) 1:2 (0:0, Šušnjara), Domžale – Sturm Gradec (Avs) 1:4 (0:1, Jakupović), Triglav Kranj – Inđija (Srb) 0:0, Tabor Sežana – Radomlje (Slo, druga liga) 0:2 (0:1), Bravo – Javor (Srb) 2:2 (1:1, A. Matko, Kurtović), Rudar Velenje – Gorica (Slo, druga liga), 2:2 (1:1, Krefl, Anđelković), Rudar Velenje – Dinamo Zagreb II (Hrv, druga liga) 2:0 (Kadrić, Koprivnik).