V 37. minuti je prvi zadetek za Mali dosegel Abdoulay Diaby, član Sportinga, v 45. je zadel napadalec Porta Moussa Marega, v 55. pa Adama Traore Noss, član ekipe Cercle Brugge. Na 1:3 je v 72. minuti znižal vezist Valladolida Moctar Sidi El Hacen, a je že dve minuti pozneje svoj drugi zadetek na srečanju zabil Traore.

Na tekmi v Suezu je v 34. minuti Youssef Mskani Tunizijo povedel v vodstvo, v 73. minuti pa je izenačil Djalma Campos, nekdanji igralec Porta ter turških in grških prvoligašev.

Slonokoščena obala je popoldne v drugi tekmi prvega kroga predtekmovalne skupine D premagala Južnoafriško republiko z 1:0 (0:0). Na stadionu Al Salam v Kairu je v 64. minuti edini zadetek dosegel napadalec Aston Ville Jonathan Kodija.

Nogometaši Slonokoščene obale so bili zmagovalci afriškega pokala narodov leta 1992 in 2015, Južnoafriška republika pa je bila prvakinja črne celine leta 1996. Prva tekma skupine D je bila že v nedeljo, ko je Maroko, afriški prvak 1976, premagal Namibijo z 1:0 (0:0).