V napetem in izenačenem boju skozi vso progo so za 16 stotink sekunde premagali Francoze, tretje mesto so zasedli Rusi.

To je na evropskih prvenstvih že 16. slovenska kolajna v ekipni konkurenci, sedma zlata, kanuisti so bili najboljši drugič, prvič so bili zlati leta 2014 na Dunaju. Za kanuisti se bodo na progo podale še tri slovenske ekipe.

Kajakaši srebrni

Slovenski kajakaši so v Franciji dopolnili uspeh kanuistov, saj so zasedli drugo mesto. Na cilju je bilo sprva videti, da bodo ostali brez kolajne, a so jim po pritožbi vrnili dve kazenski sekundi, kar je bilo dovolj za srebro.

Martin Srabotnik, Niko Testen in Peter Kauzer, ki je storil napako za dve kazenski sekundi, so zaostali le za Čehi, ki so zmagali prepričljivo. Tretji so bili Nemci.